Wygrana Polskiego Cukru! Koszykarze pokonali na wyjeździe Spójnię Stargard

DL
Robert Lowery rzucił dla torunian 17 punktów
Robert Lowery rzucił dla torunian 17 punktów Jacek Smarz
Polski Cukier Toruń pokonał Spójnię Stargard 85:75. W ostatnich minutach trzy celne rzuty za trzy punkty oddał Robert Lowery.

Sobotni rywale Twardych Pierników są jednymi z outsiderów tabeli, ale tym razem na parkiecie nie było widać różnicy miejsc, które dzielą obie drużyny. Gospodarze potrafili nawiązać walkę i zaledwie na cztery minuty przed końcem spotkania na tablicy wyników widniał remis 70:70.

Na szczęście kolejne akcje należały do torunian. Dwa celne rzuty za trzy punkty oddał Robert Lowery, następnie za dwa trafiali Bartosz Diduszko oraz Aaron Cel i na 90 sekund przed końcem Polski Cukier prowadził już 80:70.

Spójnia nie zdołała już zagrozić Twardym Piernikom. Kropkę nad "i" postawił Lowery, ponownie trafiający za trzy punkty.

Spójnia Stargard - Polski Cukier 75:85
(21:21, 20:22, 15:18, 19:24)

Polski Cukier: Cel 17 (1), Lowery 17 (3), Umeh 11 (1), Gruszecki 8, Mbodj 4 oraz Kulig 12 (3), Śnieg 8, Diduszko 6, Sulima 2
Spójnia: Camphor 21 (3), Giga 19 (3), Pamuła 10 (2), Dymała 6 (2), Pabian 6 oraz Wilczek 4, Richards 4, Bręk 3 (1), Fraś 2