Wygrana Polskiego Cukru w Krośnie. Udany debiut Michaela Umeha

Daniel Ludwiński
Przemysław Karnowski (z piłką) zdobył 8 punktów.
Przemysław Karnowski (z piłką) zdobył 8 punktów. Jacek Smarz
Koszykarze Polskiego Cukru szybko poprawili sobie nastroje po niedawnej pierwszej porażce w sezonie. W sobotę torunianie łatwo wygrali w Krośnie z Miastem Szkła aż 95:70.

Na Podkarpaciu torunianie zaprezentowali się jak na zespół przystało. Indywidualnie najskuteczniejszy zawodnik meczu był wprawdzie po stronie gospodarzy, ale za to wśród Twardych Pierników aż siedmiu koszykarzy mogło się pochwalić zdobyciem co najmniej 10 punktów.

W tym gronie był także Michael Umeh, nowy zawodnik toruńskiej drużyny. Nigeryjczyk z amerykańskim paszportem nie wyszedł na parkiet w pierwszej piątce, ale w dalszej części spotkania trener Dejan Mihevc dał mu sporo szans na grę. Ostatecznie Umeh grał przez ponad 20 minut i rzucił 10 punktów.

Koszykarze z Krosna utrzymywali kontakt właściwie tylko w pierwszej kwarcie. Prawdziwym popisem torunian była za to kwarta numer trzy. Nic więc dziwnego, że Polski Cukier był blisko złamania granicy 100 punktów.

Miasto Szkła Krosno - Polski Cukier Toruń 70:95 (17:22, 19:26, 13:33, 21:14)