Wyjątkowy trening z Anną Lewandowską. Dzieci ze szkoły w Odechowie laureatami konkursu „Jesienny warm-up”

Materiał informacyjny PKN ORLEN
Udostępnij:
Dzieciom z Publicznej Szkoły Podstawowej w mazowieckim Odechowie nie trzeba tłumaczyć, że aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na zdrowie. Uczniowie wzięli właśnie udział w treningu poprowadzonym przez Annę Lewandowską, w ramach nagrody za zwycięstwo w akcji „Jesienny warm-up”.

„Jesienny warm-up” to hasło konkursu, zorganizowanego w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy. Nieprzypadkowe, ponieważ jest to czas w roku, kiedy ze względu na pogodę wiele osób ma mniej energii, a deszcz za oknem lub brak słońca sprawiają, że nie chce nam się zebrać do ćwiczeń. Dzięki konkursowi dzieci miały motywację do stworzenia kreatywnej, świadomej i bezpiecznej rozgrzewki przed treningiem. Motywacją była nagroda specjalna - spotkanie z Anną Lewandowską, ambasadorką akcji. Uczniowie PSP im. Władysława Stanisława Reymonta w Odechowie – jak przystało na prawdziwych sportowców – poczuli ducha rywalizacji i wykazali się ponadprzeciętną kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem. W ramach zadania konkursowego przygotowali film instruktażowy z wymyślonej rozgrzewki, który zapewnił im zwycięstwo.

- Pomysł był bardzo spontaniczny. Wspólnie z dziećmi ustaliliśmy scenariusz rozgrzewki, ale musieliśmy także przygotować scenerię jesienną. Na początku mieliśmy wprowadzić ćwiczenia z dynią, ale nie potrafiliśmy takiej ilości warzyw przywieźć do szkoły, więc wpadłam na pomysł, żeby to były piłki do kosza. Nazwaliśmy to ćwiczenia z dynią. Uczniowie ogromnie zaangażowali się w akcję – wyjaśnia Ewa Kundys, nauczycielka wychowania fizycznego w PSP w Odechowie.

Wyjątkowa nagroda

W czwartek 9 grudnia w siedzibie Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego odbyło się „wręczenie” nagrody specjalnej. Dzieci ze szkoły w Odechowie wzięły udział w treningu fitness, który poprowadziła Anna Lewandowska.

- Pani Anna Lewandowska przeprowadziła trening w parach. Zajęcia były bardzo ciekawe. Myślę że niektóre z ćwiczeń wprowadzę na lekcjach wychowania fizycznego – relacjonuje Ewa Kundys.

Radość dzieci z wygranej była widoczna w podejściu do wykonywanych ćwiczeń. Każde z nich starało się dawać z siebie wszystko. Przypływ endorfin, jaki serwowała Anna Lewandowska, objawiał się również nieschodzącymi z dziecięcych twarzy uśmiechami.

- Było bardzo fajnie! Pani Anna prowadziła trening rewelacyjnie – opowiadała uczennica Maria Wrzeszczowska. – Takie wydarzenia są przede wszystkim dobre dla zdrowia, ale to również przygoda, którą zapamiętamy do końca życia - zapewniała.

Nagrodą zachwycone były nie tylko dzieci, ale również grono pedagogiczne szkoły w Odechowie. Ewa Kundys zażartowała, że teraz na zajęcia w ramach SKS uczęszczać będą także nauczyciele i dyrektor placówki.

Po skończonym treningu ekipa zwycięskiej szkoły podziękowała Annie Lewandowskiej za spotkanie, a kilka uczennic zaprezentowało układ taneczny, przygotowany specjalnie na tę okazję. Zwieńczeniem wydarzenia była wspólna fotografia laureatów z ambasadorką akcji.

- W zeszłym roku prowadziliśmy akcję w formie online, w tej edycji zajęcia powróciły na boiska i obiekty sportowe, z czego bardzo się cieszymy. W „Jesiennym warm-up’ie” wzięło udział ponad 50 szkół, a dzisiaj [9 grudnia – przyp. red.] mogliśmy wręczyć główną nagrodę szkole w Odechowie – tłumaczy Urszula Włodarczyk, dyrektorka Instytutu Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego.

Program SKS

Program Szkolny Klub Sportowy realizowany jest od 2017 roku i ma na celu promowanie sportu oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Jego istotnym elementem jest stworzenie jak największej grupie chętnych, niezależnie od statusu materialnego, możliwości uczestniczenia w zorganizowanych, systematycznych i atrakcyjnych zajęciach sportowych. W ramach Programu realizowanych jest blisko 100 różnorodnych form aktywności. Odbywają się one zazwyczaj dwa razy w tygodniu w formie 60-minutowych zajęć. SKS-owa społeczność cały czas się powiększa, ponieważ z każdą edycją Program rozwija się i angażuje coraz więcej dzieci, rodziców i nauczycieli.

Podczas zajęć uczestnicy, pod kierunkiem nauczycieli W-F, mają szansę rozwijać swoją sprawność fizyczną, zdrowie i sportowe pasje. Program Szkolny Klub Sportowy to w obecnej edycji 268 tys. dzieci – 54 proc. chłopców i 46 proc. dziewcząt, 11,5 tys. nauczycieli, 7,5 tys. szkół, 100 proc. powiatów, 85 proc. gmin.

- Główne finansowanie Programu pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki. To są ogromne pieniądze, które przeznaczamy na promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Od samego początku jest z nami również PKN ORLEN, dzięki któremu możemy organizować takie akcje, jak np. ta z panią Anną Lewandowską – wyjaśnia Urszula Włodarczyk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Wyjątkowy trening z Anną Lewandowską. Dzieci ze szkoły w Odechowie laureatami konkursu „Jesienny warm-up” - Polska Times

Przejdź na stronę główną Nowości Gazeta Toruńska
Dodaj ogłoszenie