Wyniki egzaminów ósmoklasisty 2020 już 31 lipca
Na ten moment absolwenci podstawówek czekali niemal półtora miesiąca. 31 lipca wreszcie się dowiedzą, jak poradzili sobie z pierwszym w życiu poważnym testem. W dniach 16, 17, 18 czerwca pisali bowiem egzamin ósmoklasisty z polskiego, matematyki i języka obcego. Odbył się on w czasie pandemii, więc w warunkach dalekich od normalnych, po ponad trzech miesiącach nauki zdalnej.
Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020?
Centralna Komisja Egzaminacyjna informuje, że w piątek od godz. 10 możliwe będzie sprawdzenie wyników testów w internecie pod adresem wyniki.edu.pl. Hasła i loginy do strony uczniowie otrzymali kończąc podstawówkę.

Zaświadczenia z wynikami egzaminu ósmoklasisty 2020
Zaświadczenia z wynikami, które są potrzebne przy rekrutacji, odbierać będzie można w macierzystych szkołach. Do 4 sierpnia należy je dostarczyć do placówki pierwszego wyboru, o przyjęcie do której stara się kandydat. Dopiero oceny na świadectwie i wyniki egzaminu ósmoklasisty przesądzą o tym, ile ostatecznie punktów ma dana osoba. Na tej podstawie zostanie dokonana kwalifikacja do poszczególnych szkół i oddziałów.
Najpopularniejsze szkoły w Toruniu
Korzystając z systemu elektronicznego naboru sprawdziliśmy, które szkoły w Toruniu są najpopularniejsze, a które mają problemy z rekrutacją.
I Liceum Ogólnokształcące na starówce od kilku lat przyciąga największą liczbę kandydatów. Do najbardziej obleganych oddziałów należy tu medioznawczo-językowy z hiszpańskim, gdzie o jedno miejsce walczyć będą prawie trzy osoby.
Na drugim miejscu w mieście jest X LO z Placu św. Katarzyny. Szkoła jako jedyna w Toruniu prowadzi klasy dwujęzyczne, gdzie konieczny jest dodatkowy test kompetencji językowych. V LO przy ul. Sienkiewicza to także bardzo dobra szkoła. O miejsca w sześciu pierwszych klasach stara się 250 chętnych. Najpopularniejszy jest oddział biznesowo-ekonomiczny.

W dobrze znanej z wysokich miejsc w rankingach „czwórce” z ul. Warszawskiej najwięcej chętnych jest do klasy biologiczno-chemicznej zwanej też medyczną. To prawie dwie osoby na jedno miejsce. W VIII LO najpopularniejszy jest oddział prawno-obywatelski, a w III LO na Skarpie językowo-medialny z możliwością nauki włoskiego.
Bardzo słabo wygląda natomiast rekrutacja do szkół branżowych, które po reformie systemu oświaty zastąpiły zawodówki. W Zespole Szkół Inżynierii Środowiska, gdzie działać ma klasa dla specjalistów od przetwórstwa tworzyw sztucznych nie zgłosił się nikt. Tylko pięciu chętnych na 30 dostępnych miejsc jest w oddziałach dla murarzy i dekarzy w Zespole Szkół Technicznych. 180 miejsc w branżowej szkole pierwszego stopnia przygotowała toruńska samochodówka. Kandydatów pierwszej preferencji jest tam 66.

Nabór do liceów w Toruniu. Gdzie najwięcej chętnych?
- I LO, 5 klas, 160 miejsc, 321 chętnych
- II LO, 3 klasy, 96 miejsc, 106 chętnych
- III LO, 5 klas, 160 miejsc, 164 chętnych
- IV LO, 6 klas, 192 miejsca, 244 chętnych
- V LO, 6 klas, 192 miejsca, 250 chętnych
- VI LO, 3 klasy, 64 miejsca, 62 chętnych
- VII LO, 4 klasy, 116 miejsc, 98 chętnych
- VIII LO, 6 klas, 192 miejsca, 181 chętnych
- IX LO, 3 klasy, 96 miejsc, 96 chętnych
- X LO, 7 klas, 224 miejsca, 319 chętnych
- XIII LO, 3 klasy, 96 miejsc, 66 chętnych

Charytatywny trening z mistrzem Europy w Wągrowcu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?