Wyniki wyborów do PE w Toruniu 2019. Kujawsko-Pomorskie: Kto do Parlamentu Europejskiego? Oto nasi europosłowie [27. 5. 2019 r.]

Alicja Cichocka-Bielicka, Artur Olewiński, TK, tob, mnZaktualizowano 
Wyniki wyborów do PE w Toruniu 2019. Kto otrzymał mandat europosła w Kujawsko-Pomorskiem? Oto oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wybory do PE wygrało PiS zdobywając 46,01 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła KE z wynikiem 37,87 proc. głosów, a trzecie Wiosna z 6,02 proc. głosów. Prezentujemy wyniki wyborów w największych miastach w regionie: Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Grudziądz. Kto w Kujawsko-Pomorskiem otrzymał mandat europosła? Sprawdźcie. Prezentujemy również nazwiska wszystkich nowych europosłów, których lista jest na bieżąco aktualizowana.

Wybory do PE. Dla kogo mandat w woj. kujawsko-pomorskim?

Z województwa kujawsko-pomorskiego do Parlamentu Europejskiego wybrano: Radosława Sikorskiego (KE) i Kosmę Złotowskiego (PiS). Frekwencja w regionie wyniosła: 41,75 proc (frekwencja w kraju: 45,61 proc.) Wyniki poszczególnych kandydatów w regionie można sprawdzić w naszej galerii na górze strony. Wyniki kandydatów w Toruniu w dalszej części tekstu.

Dane z PKW. Wyniki wyborów do PE w Polsce: (w nawisach podano liczbę mandatów:

 • KW Prawo i Sprawiedliwość: 45,56 proc. (27 mandatów)
 • KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD N. ZIELONI: 38,30 proc. (22 mandatów)
 • KW Wiosna Roberta Biedronia: 6,04 proc. (3 mandaty)
 • KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy: 4,55 proc.
 • KWW Kukiz'15: 3,70 proc.
 • KKW Lewica Razem - Razem, Unia Pracy, RSS: 1,24 proc.
 • inne: 0,4 proc.

Wyniki wyborów do PE dla największych miast w Kujawsko-Pomorskiem:

TORUŃ

 • KE - 52,08%
 • PiS - 32,09%
 • Wiosna - 7,08%
 • Konfederacja - 4,22%
 • Kukiz -3,10%
 • Lewica Razem - 1,43%

Frekwencja: 52,05 proc.

Wybory do PE. Na kogo głosowano w Toruniu? OFICJALNE WYNIKI

BYDGOSZCZ

 • KE -53,05%
 • PiS - 32,30%
 • Wiosna - 6,49%
 • Konfederacja - 4,25%
 • Kukiz - 2,89%
 • Lewica Razem - 1,01%

Frekwencja: 51,25 proc.

WŁOCŁAWEK

 • KE - 50,85%
 • PiS - 33,89%
 • Wiosna - 7,31%
 • Konfederacja - 4,09%
 • Kukiz - 2,73%
 • Lewica Razem 1- ,13%

Frekwencja: 41,72 proc.

GRUDZIĄDZ

 • KE - 52,22%,
 • PiS - 33,75%
 • Wiosna - 6,71%
 • Konfederacja - 3,33%
 • Kukiz - 2,98%
 • Lewica Razem - 1%

Frekwencja: 40,86 proc.

10 najlepszych indywidualnych wyników
- w Toruniu

 1. 16 739 głosów - Radosław Sikorski (KE)
 2. 10 863 - Krzysztof Brejza (KE)
 3. 10 006 - Zbigniew Girzyński (PiS)
 4. 6133 - Przemysław Przybylski (PiS)
 5. 6060 - Michał Korolko (KE)
 6. 5630 - Kosma Złotowski (PiS)
 7. 5072 - Janusz Zemke (KE)
 8. 3134 - Wanda Nowicka (Wiosna)
 9. 1516 - Tomasz Latos (PiS)
 10. 1479 - Paweł Szramka (Kukiz'15)

- w województwie

 1. 129 339 - Radosław Sikorski (KE)
 2. 107 113 - Kosma Złotowski (PiS)
 3. 84 225 - Krzysztof Brejza (KE)
 4. 56 490 - Tomasz Latos (PiS)
 5. 53 157 - Janusz Zemke (KE)
 6. 37 199 - Zbigniew Girzyński (PiS)
 7. 21 993 - Wanda Nowicka (Wiosna)
 8. 21 802 - Przemysław Przybylski (PiS)
 9. 17 365 - Joanna Borowiak (PiS)
 10. 15 157 - Paweł Szramka (Kukiz'15)

Relacja ze sztabów w Toruniu

Toruńscy działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości cieszyli się z wygranej, jaką ich partii dały sondażowe wyniki wyborów do PE. Ci z Koalicji Europejskiej liczą na zwycięstwo w regionie.

Działacze i sympatycy PiS zebrali się w pubie Beczka przy Rynku Staromiejskim. Nie było toruńskich kandydatów tej partii do PE, Przemysława Przybylskiego i Zbigniewa Girzyńskiego, którzy pojechali do Warszawy na główny wieczór wyborczy PiS. Byli za to szef PiS w Toruniu Wojciech Świtalski i wicestarosta toruński Michał Ramlau. Na sondażowe wyniki podane w telewizji czekali ze spokojem, mieli bowiem wewnątrzpartyjne, które się potwierdziły.

Wybory do PE w Toruniu 2019. Relacje ze sztabów komitetów wyborczych

Cieszymy się z tego wyniku - mówił Wojciech Świtalski. - W Brukseli potrzeba naszego mocnego spojrzenia na to, co się dzieje w Unii Europejskiej. Teraz rozpoczynamy prace przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

- Ciekawe, jak wynik przełoży na mandaty. Ciężko będzie PiS zdobyć dwa mandaty w naszym województwie - mówi wicestarosta Ramlau.

Działacze i sympatycy Koalicji Europejskiej spotkali się w biurze Platformy Obywatelskiej na starówce. Byli m.in. szef regionalnych struktur tej partii poseł Tomasz Lenz, wiceprezydent Torunia Andrzej Rakowicz, przewodniczący Rady Miasta Marcin Czyżniewski, radni Margareta, Skerska-Roman i Paweł Gulewski.

Te sondażowe wyniki są w granicach błędu statystycznego - ocenił poseł Lenz. - Nasz sojusz pokazał, że można z PiS walczyć, teraz przed nami kolejne ważne wybory. Mam nadzieję, że te do PE wygra w naszym województwie Koalicja Europejska.

Nowi europosłowie 2019. Kto zdobył mandaty do europarlamentu...

Wybory do PE w Kujawsko-Pomorskiem: wysoka frekwencja

Toruń trzecim miastem w kraju z najwyższą frekwencją (dane na godz. 17). W Toruniu zagłosowało 38,1 proc uprawnionych, co daje trzeci wynik w kraju pod względem frekwencji, poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Najlepszy krajowy wynik ma Warszawa – 41,41 proc. głosujących, dalej Poznań, w którym do godz. 17 zagłosowało 39,14 proc. uprawnionych.

Frekwencja dla regionu, obejmującego zasięgiem 45 gmin powiatu brodnickiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, toruński i wąbrzeskiego oraz miast Grudziądz, Toruń na godz. 17 wyniosła 31,03 proc.

Frekwencja dla kraju wyniosła 42 procent.

17,05 proc. to frekwencja w eurowyborach dla Torunia na godz. 12 i najlepszy wynik w kraju dla wybranych miast - podała PKW. Toruń ma jak na razie pierwsze miejsce ex – eaquo z Rzeszowem.

Ilu już głosowało?
Frekwencja dla kraju na godz. 12 wyniosła 14,39 procent i okazała się dwa razy wyższa w porównaniu z wyborami do Parlamentu Europejskiego sprzed pięciu lat. Wtedy wynosiła 7,31 proc na godz. 12.

Jak podała też podczas drugiej dziś konferencji dla mediów Państwowa Komisja Wyborcza w ostatnich wyborach do Sejmu frekwencja na godz. 12 wyniosła 16,47 procent.

Incydenty podczas wyborów w Toruniu

67 incydentów wyborczych w całym kraju do godz. 14.30. W Toruniu głosujący awanturował się i podarł kartę do głosowania. Zajęła się nim policja.

Wzrosła liczba incydentów wyborczych. W całym kraju policja naliczyła ich 67, poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza podczas konferencji dla mediów o godz. 18.30.

Najwięcej dotyczy usuwania i niszczenia ogłoszeń, do 20 wzrosła też liczba nielegalnych agitacji wyborczych. Z kolei w Wałbrzychu, Zgorzelcu i Kielcach głosujący wynieśli karty do głosowania.

Jeden z poważniejszych przypadków dotyczy Torunia.

Przy ul. Paderewskiego w komisji obwodowej numer 4 głosujący podarł kartę do głosowania, obrażał członków komisji, na szczęście nie doszło do rękoczynów. Komisja zareagowała modelowo, wzywając policję, która wyprowadziła mężczyznę z lokalu wyborczego – informuje Sławomir Michalak, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Toruniu.

Był to najpoważniejszy, ale nie jedyny incydent w Toruniu. Policja dostała zgłoszenie, że w pobliżu lokalu wyborczego przy ul. Rzepakowej na Wrzosach pojawił się plakat wyborczy.

Z kolei we Wrocławiu w jednej z komisji mąż zaufania zauważył, że zastępca przewodniczącego w trakcie stemplowania ukrył cztery karty w wewnętrznej kieszeni marynarki.

Wstępnie zakwalifikowano czyn jako przestępstwo przeciwko dokumentom wyborczym – poinformował podczas konferencji dla mediów sędzia Arkadiusz Despot - Mładanowicz, członek Państwowej Komisji Wyborczej.

Żaden z incydentów nie był na tyle poważny, żeby wydłużyć godziny głosowania.

Wybory do PE 2019 w Toruniu. Kiedy można głosować?

Lokale wyborcze, w dniu Wyborów do Europarlamentu Europejskiego, czyli w niedzielę 26 maja będą otwarte od godziny 7:00 do godziny 21:00.

Wyborczy poradnik "Nowości". Jak głosować?

Jak głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego? ZASADY

Karta do głosowania: Po wylegitymowaniu się dokumentem tożsamości każdy wyborca otrzymuje jedną kartę do głosowania, której odbiór musi poświadczyć podpisem na spisie wyborców. Na karcie umieszczone są listy kandydatów, zgłoszonych przez komitety wyborcze. Każda karta powinna być ostemplowana pieczęcią Obwodowej Komisji Wyborczej oraz zawierać wydrukowany odcisk pieczęci Okręgowej Komisji Wyborczej. W lewym górnym rogu znajduje się informacja o numerze okręgu wyborczego. Poniżej znajdują się listy z kandydatami. Każda z list ma podany w tytule numer i nazwę lub skrót nazwy komitetu wyborczego, może mieć również znak graficzny komitetu – logotyp. W każdym okręgu będą inne listy kandydatów.

Czytaj też:
Cisza wyborcza - zasady, ile trwa
Eurowybory 2019. Trzy zjawiska, które przeważą szalę zwycięstwa
Parlament Europejski. Kompetencje, struktura, zasady funkcjonowania, siedziby

Ważne głosy: W celu oddania ważnego głosu, należy postawić jeden znak “x”w kratce przy nazwisku kandydata z wybranego komitetu, na którego dany wyborca chce zagłosować. Znak “x” to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki. Jedynie taki głos będzie ważny. Głosowanie jest tajne, dlatego kartę z zaznaczonym kandydatem należy wrzucić do urny wyborczej, tak aby strona zadrukowana była niewidoczna.

Nieważne głosy: Jeżeli wyborca postawi znak “x” na więcej niż jednej liście kandydatów albo nie postawi go wcale, jego głos będzie nieważny. Informacje jak poprawnie oddać głos znajdzie się również u dołu karty do głosowania.

Głosowanie odbywa się osobiście w lokalu wyborczym. Korespondencyjnie mogą głosować wyłącznie wyborcy niepełnosprawni o potwierdzonym znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (prawo to dotyczy wyłącznie osób głosujących w stałych obwodowych komisjach wyborczych na terytorium Polski). Chcąc jednak oddać głos korespondencyjnie, osoby takie muszą zgłosić to komisarzowi wyborczemu najpóźniej 15 dni przed dniem wyborów. Takie zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Niestety, na razie nie ma możliwości oddawania głosu przez internet.

Kandydaci do PE z woj. Kujawsko-Pomorskiego. Lista startując...

Potrzebne dokumenty Chcąc zagłosować, należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, czyli dowód osobisty lub paszport. Przed otrzymaniem karty do głosowania, członkowie komisji wyborczej mają obowiązek sprawdzić tożsamość każdego głosującego oraz jego uprawnienia do głosowania w danym obwodzie.

Kto może głosować? Do głosowania uprawniony jest każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończy 18 lat i znajduje się w rejestrze wyborców. Do rejestru wyborców mieszkańcy wpisywani są z urzędu, na podstawie miejsca zameldowania. Na bazie rejestru wyborców sporządza się spis wyborców, czyli listę osób, które są zameldowane w Toruniu lub odpowiednio wcześnie złożyły wniosek o wpisanie do rejestru wyborców, dzięki czemu mają prawo oddać głos w danej komisji wyborczej. Wyborcy niepełnosprawni o potwierdzonym znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 75 lat mogą głosować przez pełnomocnika. Pełnomocnikiem może być osoba wpisana do rejestru wyborców w tej samej gminie, co udzielający pełnomocnictwa do głosowania lub posiadająca zaświadczenie o prawie do głosowania. Takie pełnomocnictwo opiera się na specjalnym akcie udzielanym przez prezydenta miasta, burmistrza, wójta bądź innego uprawnionego pracownika urzędu gminy do sporządzenia takiego dokumentu. Ważne aby akt pełnomocnictwa sporządzić najpóźniej 9 dni przed dniem wyborów.

Obywatel Polski za granicą Obywatel Polski zamieszkujący inny kraj UE może głosować na kandydatów startujących w wyborach w Polsce lub kandydatów startujących w wyborach w tym kraju, w którym mieszka. Należy jednak pamiętać, że w wyborach europejskich można głosować tylko raz.

Cudzoziemcy Należy zaznaczyć, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego mogą głosować wszyscy obywatele Unii Europejskiej, również osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego. Cudzoziemcy, którzy podczas wyborów będą przebywać w Polsce, chcąc oddać głos muszą dopisać się do listy wyborców.

Wybory do Europarlamentu. Torunianie wybiorą europosłów

Okręgi wyborcze W Polsce wyborcy mogą głosować w jednym z 13 okręgów wyborczych. Te z kolei podzielone są na obwody. Województwo kujawsko-pomorskie należy do Okręgu wyborczego nr 2.

Obwody wyborcze Województwo kujawsko-pomorskie jest podzielone na 19 powiatów oraz 4 miasta na prawach powiatu. Łączna ilość obwodów w województwie kujawsko-pomorskim to 1657 obwodów. Informację gdzie można oddać głos wyborca może sprawdzić na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej, która przygotowała dodatkową stronę z informacjami dotyczącymi Wyborów do Parlamentu Europejskiego (https://wybory.gov.pl). Wyszukiwarka obwodowych komisji wyborczych TUTAJ: KLIKNIJ.

Wyborczy poradnik "Nowości". Jak głosować?

Nie jestem zameldowany w Toruniu. Jak dopisać się do rejestru wyborców? Chcąc głosować nie trzeba być zameldowanym w Toruniu. Każdy pełnoletni mieszkaniec naszego miasta może złożyć pisemny wniosek o dopisanie do rejestru wyborców, najpóźniej 5 dni przed dniem wyborów, nawet jeśli jego adres zameldowania jest różny od miejsca zamieszkania. Zgłoszenie wniosku może być ustne, pisemne, telefoniczne, telegraficzne, telefaksem lub w formie elektronicznej

Potrzebne dokumenty
W celu dopisania się do rejestru wyborców należy przygotować następujące dokumenty:

 • wniosek o wpisanie wyborcy do rejestru wyborców
 • pisemną deklarację zawierająca informacje niezbędne do wpisania do rejestru,
 • dokument tożsamości oraz jego kopię — na przykład dowód osobisty lub paszport.
 • dokumenty, które potwierdzą stałe zamieszkiwanie w Toruniu (np: tytuł prawny do lokalu (akt notarialny o nabyciu nieruchomości, wyciąg z Księgi Wieczystej, decyzja administracyjna, umowa najmu), umowy na dostawę mediów (rachunek za energię elektryczną, ogrzewanie, dostawę wody, odbiór nieczystości), umowa o pracę, w tym umowy cywilno – prawne, korespondencja doręczana na deklarowany adres zamieszkania, (zawiadomienia, wezwania, rachunki, faktury), okoliczności potwierdzające stały pobyt w Toruniu (okres zamieszkiwania, centrum życia rodzinnego, udział w życiu społecznym, nauka dzieci i inne).

Wybory do Parlamentu Europejskiego. To musisz wiedzieć

Gdzie złożyć wniosek o wpis do rejestru wyborców?
Wniosek można złożyć osobiście w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia, ul. Stefana Batorego 38/40, p. 26, 27 w godz. 7.30 – 17.00, tel. (56) 61 18 323 lub (56) 61 18 326 lub w formie dokumentu elektronicznego opatrzonego podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym z załączonym skanem dokumentu tożsamości i dokumentów potwierdzających stałe zamieszkiwanie w Toruniu.

Do kiedy można złożyć wniosek o wpis do rejestru wyborców?
Osoba ubiegająca się o dopisanie do rejestru wyborców może złożyć wniosek do 24 maja 2019 r. do godziny 15:30. Kolejnym krokiem jest decyzja o wpisaniu lub odmowie wpisania do rejestru wyborców, którą podejmie urząd w ciągu 5 dni od złożenia wniosku.

Odmowa wpisania do rejestru wyborców
Odmowa wpisania do rejestru jest możliwa w przypadku gdy wnioskodawca nie mieszka z zamiarem stałego pobytu tam, gdzie deklaruje lub nie zostały załączone wszystkie wymagane dokumenty.

Bezpłatny przewóz do lokalu wyborczego dla osoby niepełnosprawnej Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski podjął decyzję, że osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z bezpłatnego transportu mikrobusem do i z lokalu wyborczego. Osoby niepełnosprawne mieszkające na terenie Torunia, chcące wziąć czynny udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych mogą skorzystać z przewozów, które realizowane będą od godziny 7:00 do 21:00. Zamówienia należy kierować do przewoźnika firmy GAMA, Marka Samborskiego wybierając numer 505 472 652.

Wybory do PE 2019 26 maja 2019: WYNIKI

Wyniki wyborów do europarlamentu w Toruniu i regionie będziemy publikować na bieżąco. Zanim Państwowa Komisja Wyborcza ogłosi pierwsze wyniki, na naszej stronie internetowej publikować będziemy dane sondażowe i nieoficjalne. Na tym nie koniec. W naszej relacji z wyborów do Parlamentu Europejskiego w Toruniu znajdą się także wiadomości dotyczące przypadków łamania ciszy wyborczej oraz wszelkich zakłóceń przebiegu głosowania. Zdamy również relację ze sztabów wyborczych, będziemy przyglądać się kandydatom, opublikujemy też ich komentarze na wyniki wyborów.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Paweł

Janipol z janikowa głosował na głupią wiosnę w tej pracy są same geje I lesbijki I ja dziękuję za taką nie myslącą polskę I dobrze że wygrał Pis a korwin któru źle mówi na rolników to go podem do sądu za to -ale jak mu żal dupy ściska że w niedzielę był już w parlemancie a na drugi dzień już nie I więc lepiej na niego niegłosować zobaczcie jaki on jest po wyborach.

G
Gość
2019-05-23T16:10:56 02:00, Gość:

Wybory to zawsze trudny czas dla Polaków… Chociaż,że nigdy nie byłem za Kopacz w tym roku wyjątkowo na nia zagłosuję bo podoba mi sie jej program wyborczy. Widac, że sondaże KE też są bardzo dobre a te PiS spadają. No jestem ciekaw co z tego będzie…

wyjedź z kraju proszę i nie głosuj na nikogo

G
Gość

Sikorka już pokazała,co potrafi.złodziej i kłamca-łże jak $winia i kradnie na potęgę spec od kilometrówek...liberalne dziadostwo bez własnego zdania-zwykłe lizodupy platformiane

Z
Zofia

PiS ciężko pracował na swój wybór do europarlamentu jedyna partia na skale światową i brawo im za to każdemu w miarę dali podwyżki mnie

i milionom emerytom też . Myślę, że tym samym poprawi się zdrowie emerytom lepiej zjedzą to będą zdrowsi - kto o nas tak myślał do tej pory

jak nie PiS ? BRAWO !

P
Paweł

A tak wogóle to głosował na sikorskiego tego pajeca powin wygrać złotowski moje rodzina głosowała na niego I miał 4 głosy kiedy w końcu ludzie się obudzą że PO to złodzieja I zlikwidowali cukrownia chyba te ok140000 głosów to sami złodzieja w polsce jak mnie ktoś okradnie to go na policję I rękę mu utnię.

P
Paweł
2019-05-27T18:01:01 02:00, krzyzak 13:

przez te zabory , nasza glupia historie , czlowiek jest tak z komunizowany ze mnie szlag trafia , ale co nie ktorzy otwieraja oczy chwala im , tyfus to czerwonka , Torun obudz sie, precz z tyfusiarnia ,dosc nas doila od wojny , czas na zem,,,,

Okim ty mówisz?

k
krzyzak 13

przez te zabory , nasza glupia historie , czlowiek jest tak z komunizowany ze mnie szlag trafia , ale co nie ktorzy otwieraja oczy chwala im , tyfus to czerwonka , Torun obudz sie, precz z tyfusiarnia ,dosc nas doila od wojny , czas na zem,,,,

P
POLAND

PiS na wieki wiekow amen

r
retya

TEN KURWA ZŁODZIEJ OD KILOMETRÓWKI GIŻYNSKI TEZ TAM SIE PCHAŁ JEZCZE TAM TEZ BY SIĘ ŁASIŁ NA TE OCHŁAPY DZIADUS ZWYKŁY ZENADA

K
Kodojebca
2019-05-22T21:23:54 02:00, Gość:

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Kogo oni mają na listach. Cimoszewicza, który potrąca ludzi. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. To jest środowisko kryminogenne. Na plakatach pani Skrzydlewska jest z prezydent Łodzi Zdanowską, która jest skazana prawomocnym wyrokiem sądu.Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta "opozycja" chce sparaliżować państwo wzniecając niepokoje np strajki nauczycieli lub wykorzystując do tego osoby niepełnosprawne. Pamietacie jak za rządów SLD i PO było dwu cyfrowe bezrobocie? Chcecie aby to wróciło? Mało tego członkowie koalicji europejskiej popierają ACTA 2. Na ludzi od Korwina też radzę uważać bo są prorosyjscy. Tu mówią że są za wolnym rynkiem, a z kolei popierają Putina, który z kolei popiera Maduro skrajnego komuniste z Wenezueli. Dziwna mieszanka

2019-05-27T09:04:49 02:00, Gość:

Konfederacja prorosyjska? Co za wierutna bzdura. Ale pokazuje skutek nachalnej propagandy TVP.

2019-05-27T09:48:30 02:00, Jari:

Jaki głupi głosuje na PiS, złodzieje i obludnicy strach się bać tej bandy .A propaganda NASZEJ TV publicznej Top. Bandyctwo pierwsza klasa i to za Nasze pieniądze. Panie Boże przebacz ....

Pewno vat placisz zalegly, no i pracownikom musiales dac podwyzkie.Czas PO-srancow skonczyl sie

P
PO-DPICZNIKI

Teraz to dopiero beda osmiorniczki,o lasach sprywatyzowanych nie wspomne.Tak wasz RADZIO (OCZY PRZECHLANE) dopiero pokaze jak sie bawi szlachta

G
Gość

I tak nic nie będą mieli do powiedzenia!

T
Tomek

KOMEDIA! Katecheta i fałszywy przebieraniec z prędkością światła ruszyli do Warszawy lizać pewną część ciała najmniejszemu wodzowi, aby zlitował się i umieścił te kukły na dobrych miejscach w wyborach parlamentarnych. Jeden już prawie czuł się "naszym ambasadorem w Europie", a drugi sam siebie określił "posłem na piątkę", a przecież ani z niego poseł, ani na piątkę, bo żadnego rankingu w tej kwestii nikt nie robił. Obleśne typy! Uzurpatorzy

J
Jari
2019-05-22T21:23:54 02:00, Gość:

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Kogo oni mają na listach. Cimoszewicza, który potrąca ludzi. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. To jest środowisko kryminogenne. Na plakatach pani Skrzydlewska jest z prezydent Łodzi Zdanowską, która jest skazana prawomocnym wyrokiem sądu.Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta "opozycja" chce sparaliżować państwo wzniecając niepokoje np strajki nauczycieli lub wykorzystując do tego osoby niepełnosprawne. Pamietacie jak za rządów SLD i PO było dwu cyfrowe bezrobocie? Chcecie aby to wróciło? Mało tego członkowie koalicji europejskiej popierają ACTA 2. Na ludzi od Korwina też radzę uważać bo są prorosyjscy. Tu mówią że są za wolnym rynkiem, a z kolei popierają Putina, który z kolei popiera Maduro skrajnego komuniste z Wenezueli. Dziwna mieszanka

2019-05-27T09:04:49 02:00, Gość:

Konfederacja prorosyjska? Co za wierutna bzdura. Ale pokazuje skutek nachalnej propagandy TVP.

Jaki głupi głosuje na PiS, złodzieje i obludnicy strach się bać tej bandy .A propaganda NASZEJ TV publicznej Top. Bandyctwo pierwsza klasa i to za Nasze pieniądze. Panie Boże przebacz ....

G
Gość
2019-05-22T21:23:54 02:00, Gość:

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Kogo oni mają na listach. Cimoszewicza, który potrąca ludzi. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. To jest środowisko kryminogenne. Na plakatach pani Skrzydlewska jest z prezydent Łodzi Zdanowską, która jest skazana prawomocnym wyrokiem sądu.Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta "opozycja" chce sparaliżować państwo wzniecając niepokoje np strajki nauczycieli lub wykorzystując do tego osoby niepełnosprawne. Pamietacie jak za rządów SLD i PO było dwu cyfrowe bezrobocie? Chcecie aby to wróciło? Mało tego członkowie koalicji europejskiej popierają ACTA 2. Na ludzi od Korwina też radzę uważać bo są prorosyjscy. Tu mówią że są za wolnym rynkiem, a z kolei popierają Putina, który z kolei popiera Maduro skrajnego komuniste z Wenezueli. Dziwna mieszanka

Konfederacja prorosyjska? Co za wierutna bzdura. Ale pokazuje skutek nachalnej propagandy TVP.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3