Wysokie zwycięstwo Polskiego Cukru. Koszykarze rzucili aż 113 punktów [ZDJĘCIA]

Polski Cukier Toruń bez większych problemów pokonał GTK Gliwice. Torunianie zwyciężyli 113:98 i popisali się dobrą skutecznością, jeśli chodzi o rzuty za trzy punkty. Michael Umeh trafił zza linii 6,75 metra sześciokrotnie, a Robert Lowery czterokrotnie.Gliwiczanie przyjechali do Torunia mając do tej pory na koncie cztery wygrane i pięć porażek. Polski Cukier śmiało mógł być więc stawiany w roli faworyta i sprostał tej roli.  Tak naprawdę już po pierwszej kwarcie torunianie znaleźli się w dość komfortowej sytuacji, gdyż szybko uzyskali sporą przewagę. Wprawdzie koszykarze GTK przez moment prowadzili 4:2, ale sytuacja szybko się odwróciła, na korzyść dla Twardych Pierników.Po pierwszych dziesięciu minutach Polski Cukier wygrywał 29:20, mając na koncie m.in. dwa celne rzuty za trzy punkty w wykonaniu Michaela Umeha i jeden Roberta Lowery’ego.  Bardziej wyrównana okazała się druga kwarta, w której nasz zespół powiększył przewagę tylko o jeden punkt, dzięki czemu w połowie spotkania prowadził 55:45.Losy spotkania ostatecznie rozstrzygnęły się w końcówce trzeciej kwarty, gdy Polski Cukier rzucił dziesięć punktów z rzędu i w krótkim czasie podwoił swoją przewagę. Po takim ciosie rywale nie byli już w stanie się podnieść.Już na ponad pięć minut przed końcem spotkania torunianie przekroczyli 100 punktów, ostatecznie zdobywając ich 113. Na tak pokaźny wynik Twardych Pierników w największym stopniu złożył się punkty wspomnianego Umeha, który sześć razy trafił zza linii 6,75 metra. Czterokrotnie ta sztuka udała się Robertowi Lowery’emu. Na słowa uznania zasłużył także Aaron Cel, który rzucił trzynaście punktów, a do tego zaliczył dziewięć zbiórek w obronie. Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice 113:98  (29:20, 26:25, 28:19, 30:34)Polski Cukier:  Umeh 22 (6), Lowery 16 (4), Cel 13 (2), Mbodj 13, Gruszecki 12 (1) oraz Sulima 18, Śnieg 9, Diduszko 5, Grochowski 0, Ratajczak 0
Polski Cukier Toruń bez większych problemów pokonał GTK Gliwice. Torunianie zwyciężyli 113:98 i popisali się dobrą skutecznością, jeśli chodzi o rzuty za trzy punkty. Michael Umeh trafił zza linii 6,75 metra sześciokrotnie, a Robert Lowery czterokrotnie.Gliwiczanie przyjechali do Torunia mając do tej pory na koncie cztery wygrane i pięć porażek. Polski Cukier śmiało mógł być więc stawiany w roli faworyta i sprostał tej roli. Tak naprawdę już po pierwszej kwarcie torunianie znaleźli się w dość komfortowej sytuacji, gdyż szybko uzyskali sporą przewagę. Wprawdzie koszykarze GTK przez moment prowadzili 4:2, ale sytuacja szybko się odwróciła, na korzyść dla Twardych Pierników.Po pierwszych dziesięciu minutach Polski Cukier wygrywał 29:20, mając na koncie m.in. dwa celne rzuty za trzy punkty w wykonaniu Michaela Umeha i jeden Roberta Lowery’ego. Bardziej wyrównana okazała się druga kwarta, w której nasz zespół powiększył przewagę tylko o jeden punkt, dzięki czemu w połowie spotkania prowadził 55:45.Losy spotkania ostatecznie rozstrzygnęły się w końcówce trzeciej kwarty, gdy Polski Cukier rzucił dziesięć punktów z rzędu i w krótkim czasie podwoił swoją przewagę. Po takim ciosie rywale nie byli już w stanie się podnieść.Już na ponad pięć minut przed końcem spotkania torunianie przekroczyli 100 punktów, ostatecznie zdobywając ich 113. Na tak pokaźny wynik Twardych Pierników w największym stopniu złożył się punkty wspomnianego Umeha, który sześć razy trafił zza linii 6,75 metra. Czterokrotnie ta sztuka udała się Robertowi Lowery’emu. Na słowa uznania zasłużył także Aaron Cel, który rzucił trzynaście punktów, a do tego zaliczył dziewięć zbiórek w obronie. Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice 113:98 (29:20, 26:25, 28:19, 30:34)Polski Cukier: Umeh 22 (6), Lowery 16 (4), Cel 13 (2), Mbodj 13, Gruszecki 12 (1) oraz Sulima 18, Śnieg 9, Diduszko 5, Grochowski 0, Ratajczak 0 Jacek Smarz
Polski Cukier Toruń bez większych problemów pokonał GTK Gliwice. Torunianie zwyciężyli 113:98 i popisali się dobrą skutecznością, jeśli chodzi o rzuty za trzy punkty. Michael Umeh trafił zza linii 6,75 metra sześciokrotnie, a Robert Lowery czterokrotnie.