Z Argentyną za dużo błędów

Marcin Karpiński
Dziś w I lidze koszykarzy kończy się okienko transferowe. Żadnych ruchów nie odnotowalZwycięzców się nie sądzi, ale... losy sobotniego meczu nieoczekiwanie ważyły się do ostatnich sekund. Biało-czerwoni grali wolno i popełniali bardzo dużo błędów.iśmy w drużynie KPSW Astorii.

Zwycięzców się nie sądzi, ale... losy sobotniego meczu nieoczekiwanie ważyły się do ostatnich sekund. Biało-czerwoni grali wolno i popełniali bardzo dużo błędów.

Selekcjoner Bogdan Wenta nie krył poddenerwowania i zapoznając się z wiedzą swoich asystentów, wyliczył 21 błędów technicznych, które przeciwko Argentynie popełnili nasi reprezentanci. Sporo było też niewykorzystanych sytuacji. Mimo wygranej, w szatni z pewnością nie brakowało męskich rozmów.<!** reklama>

Pierwszą bramkę biało-czerwoni zdobyli dopiero w 4 minucie (dobitka Karola Bieleckiego). Kolejne gole też przychodziły z trudnością. Do tego notowano przewinienia. Druga połowa była bardzo nerwowa. Rywale cały czas trzymali kontakt. Na trzy minuty przed końcem tracili już tylko jedno „oczko”. W 59 minucie na 24:21 wyprowadził nas Rosiński i wygraną udało się utrzymać do końca.

Dla Marcina Lijewskiego styl gry nie był ważny. Najważniejsze była wygrana. Inni kadrowicze zgodnie jednak przyznali, że spisali się słabo, grając za dużo na stojąco w ataku.

Do kadry ma teraz dołączyć Piotr Grabarczyk, obrońca Vive Targi Kielce. Ma zastąpić Michała Jureckiego lub Artura Siódmiaka.

Argentyna - Polska 23:24 (6:11)

Polska: Szmal, Wyszomirski - Kuchczyński 4, Tłuczyński 4, Jurecki M. 3, Zaremba 3, Jurecki B. 2, Tkaczyk 2, Bielecki 1, Jaszka 1, Jurasik 1, Jurkiewicz 1, Rosiński 1, Siódmiak 1, Lijewski, Tomczak. Dziś o godz 16.15 Słowacja - Argentyna, o 18. Polska - Chile, a o 20.15 Szwecja - Korea Płd.