Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Z elektośmieciem na urlopie

Ewelina Piotrowska
- Aby oddać zużyty sprzęt elektryczny do miejskiego skupu działającego przy Saniko trzeba wziąć dzień wolny w pracy – skarży się nasz Czytelnik. Dlaczego godziny dotąd nie zostały zmodyfikowane?

- Aby oddać zużyty sprzęt elektryczny do miejskiego skupu działającego przy Saniko trzeba wziąć dzień wolny w pracy – skarży się nasz Czytelnik. Dlaczego godziny dotąd nie zostały zmodyfikowane?

<!** Image 2 align=none alt="Image 169315" sub="Elektroodpady są przyjmowane przez przygotowanych do ich odbioru pracowników
w dni robocze do 15.00. Na zdjęciu Krzysztof Szaradowski, pracownik Saniko Fot. Jarosław Czerwiński">Mieszkańcy Włocławka mogą oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do Punktu Zbierania Elektrośmieci, mieszczącego się przy ulicy Komunalnej 4 we Włocławku. Jest to jedyne miejsce w mieście, gdzie bez obaw i w zgodzie z zasadami ekologii możemy pozbyć się niepotrzebnego sprzętu.

- Lodówka czy telewizor do śmietnika pod blokiem się nie zmieści, więc ludzie zwykle ustawiają takie sprzęty przy pergolach, wygląda to okropnie, jedno wielkie śmietnisko - mówi Bogdan Zieliński z Południa. - To i tak lepiej niż wywożenie takich przedmiotów do lasu, ale każdy powinien wywieźć sprzęt na skup.

Problem w tym, że części mieszkańców nie odpowiadają dni i godziny otwarcia skupu.

<!** reklama>- Elektrośmieci są przyjmowane tak, jak pracuje biuro Saniko, czyli od 7.00 do 15.00 i tylko od poniedziałku do piątku - zauważa pan Marian, mieszkaniec Południa. - Zwróciłem uwagę w spółce, że te godziny nie są zbyt dobrze ustalone, bo większość mieszkańców w tym czasie jest w pracy. Co za tym idzie, musimy brać urlopy, żeby oddać sprzęt elektroniczny. Nic więc dziwnego, że ludzie wyrzucają telewizory czy radia gdzie popadnie. Pytałem też, czy sprzętu nie można zostawić u ochroniarza, ale nie ma takiej możliwości.

- Przyjęcie elektrośmieci musi odbywać się w obecności pracownika firmy, który jest w stanie sprawdzić - zgodność odpadu z posiadanym pozwoleniem oraz określić źródło powstania odpadu, a także miejsce jego pochodzenia - wyjaśnia Krzysztof Szaradowski z PGK Saniko. - W związku z tym zbieranie elektrośmieci odbywać się może tylko w godzinach pracy przedsiębiorstwa. Portierzy będący pracownikami firmy zewnętrznej nie posiadają takich uprawnień, dlatego nie mogą zajmować się przyjmowaniem elektroodpadów.

Zdaniem mieszkańców, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmodyfikować nieco godziny pracy pracownika, którego obecność jest konieczna. Niestety, spółka na razie nie bierze tego pod uwagę.

Warto wiedzieć

  • Aby oddać elektrośmieci, wystarczy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta PGK Saniko od razu ze sprzętem, bez wcześniejszego telefonowania, wypełniania żadnych druków i okazywania dokumentów.
  • Usługa jest całkowicie bezpłatna dla klientów indywidualnych.
  • Firmy ponoszą opłatę zgodną z cennikiem PGK „Saniko”. Istnieje też możliwość odbioru elektrośmieci z miejsca wskazanego przez klienta po kosztach transportu.
  • Spółka nie przyjmuje jedynie sprzętów medycznych i automatów do wydawania napojów, słodyczy, bankomatów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska