Z Inowrocławia wrócili z trzema krążkami

Bogna Szyczewska dwukrotnie stanęła na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Wywalczyła brąz w rzucie dyskiem i w pchnięciu kulą Jacek Smarz
Trzy medale zdobyli zawodnicy MKL-u Toruń podczas 31. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w miniony weekend w Inowrocławiu.

Wicemistrzem Polski w rzucie dyskiem został Paweł Pasiński. Już w drugiej serii rzutów uzyskał odległość 58,01 m, co sprawiło, że przed długi czas był liderem rywalizacji.
Dopiero w piątej serii rzutów Wojciech Praczyk ze Śląska Wrocław posłał dysk na odległość 58,05 m i tym wynikiem zapewnił sobie złoty medal.

Trzeci w konkursie Damian Kamiński (AZS AWF Warszawa) rzucił „tylko” 55,21 m.
Drugi z medali dla MKL-u został zdobyty również w konkurencji rzutu dyskiem. Wywalczyła go Bogna Szyczewska. Torunianka już w pierwszym podejściu uzyskała wynik 51,57 m, co jest jej nowym rekordem życiowym. Ten rezultat pozwolił jej na zajęcie trzeciego miejsca. Lepsze wyniki osiągnęły bowiem Karolina Makul (Śląsk Wrocław, 54,88 m) i Andżelika Przybylska (Rodło Kwidzyn, 52,63 m).

Szyczewska miała w Inowrocławiu jeszcze jeden powód do radości. Na podium stanęła również w pchnięciu kulą. Z wynikiem 12,40 m (najlepsze osiągnięcie w sezonie) zajęła trzecie miejsce. Mistrzynią kraju została Anna Wloka (Podium Kup, 16 m), a srebro wywalczyła Angelika Kalinowska (Płomień Sosnowiec, 14,80 m).

W obu konkursach wzięła udział też Natalia Więckowska. W konkurencji pchnięcia kulą była dziewiąta (10,92 m), a w zmaganiach dyskobolek zajęła jedenaste miejsce (35,94 m).
Trenerem całej trójki jest Robert Hulisz.