Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Z ławy poselskiej do kancelarii

Z ławy poselskiej do kancelarii

Krzysztof Lietz

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Grzegorz Karpiński pomaga Hannie Gronkiewicz-Waltz uporządkować sprawy reprywatyzacyjne w Warszawie

Grzegorz Karpiński pomaga Hannie Gronkiewicz-Waltz uporządkować sprawy reprywatyzacyjne w Warszawie ©Jacek Smarz

Grzegorz Karpiński w polityce zaistniał pracując w biurze poselskim Jana Wyrowińskiego. Teraz prowadzi kancelarię prawną i doradza prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz.
Grzegorz Karpiński pomaga Hannie Gronkiewicz-Waltz uporządkować sprawy reprywatyzacyjne w Warszawie

Grzegorz Karpiński pomaga Hannie Gronkiewicz-Waltz uporządkować sprawy reprywatyzacyjne w Warszawie ©Jacek Smarz

W polityce zaistniał pracując w biurze poselskim Jana Wyrowińskiego. Swego czasu toruński radny, poseł na Sejm VI i VII kadencji, później wiceminister sportu i turystyki, a także wiceminister spraw wewnętrznych. Co porabia dzisiaj?

- Prowadzę kancelarię prawniczą w Toruniu i muszę powiedzieć, że miniony rok był dla mnie bardzo ciekawy. Miałem, między innymi, sprawę, która dała mi wiele satysfakcji. Reprezentowałem w sądzie rodzinę, w której mąż zmarł na budowie pracując na czarno.
Pracodawca nie chciał wypłacić żadnych świadczeń, uważał, że żadnej pracy tam nie było. No i udało się wygrać dla tej rodziny świadczenia, które przysługują z tytułu śmierci pracownika. Inna rzecz, która daje mi satysfakcję, to obserwacja, że to, co zasiało się w poprzedniej kadencji Sejmu, daje dzisiaj pewne pozytywne owoce. Mam na myśli np. otwartą niedawno przystań AZS UMK, co do której podejmowałem, jako wiceminister sportu, decyzje związane z pozyskaniem pieniędzy na to przedsięwzięcie. To samo mogę powiedzieć o budującym się komisariacie policji dla powiatu czy, mimo pewnych kłopotów, wciąż aktualnej budowie obiektu Sądu Rejonowego w Toruniu. Podejmowałem w tych sprawach decyzje będąc już wiceministrem spraw wewnętrznych. Mówię o tym, bo daje mi to pewną satysfakcję i pokazuje, że jak się dobrze zasieje, to są efekty. Można zbierać żniwo nawet wtedy, jak się już nie jest zaangażowanym w dane sprawy.


Czytaj też: Mikołaj jedzie do Aleppo- Myśli Pan o powrocie do polityki? - pytamy.

- To raczej polityka cały czas trochę się o mnie upomina. Proszę sobie wyobrazić, że jakieś trzy miesiące temu Grzegorz Schetyna, lider PO poprosił, żebym wspomógł Hannę Gronkiewicz-Waltz w sprawach reprywatyzacji w Warszawie. Podjąłem wezwanie i doradzam miastu stołecznemu, jak na nowo zorganizować urząd i zmienić procedury, żeby wskazywane nieprawidłowości więcej nie wystąpiły. Przez to przez ostatnie dwa miesiące znowu więcej czasu spędzam w stolicy niż w Toruniu. Mam nadzieję, że ten proces uda nam się zamknąć i znowu będę więcej czasu spędzał w Toruniu.

- W latach, kiedy byłem niemal całkowicie zaangażowany w politykę, największym kłopotem było to, że z moimi dziewczynami - żoną i 10-letnią dziś córką - widywałem się praktycznie jedynie w weekendy, bo cały czas siedziałem w Warszawie. Teraz jest zupełnie inaczej, no może nie licząc ostatnich dwóch miesięcy. Wreszcie jako rodzina znaleźliśmy czas na to, żeby wyjechać na porządny urlop, odwiedzić znajomych, przyjaciół. Fajne było to ponowne zbliżenie się i to sobie chyba teraz najbardziej cenię.

Zobacz także:

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
swój człowiek

zdzich (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

no to widzicie Państwo komu służy wychowanek wieloletniego przewodniczącego Komisji przekształceń własnościowych w Sejmie - Jana Wyrowińskiego..... ! Pani Gronkiewicz-Waltz ! "księżniczce Warszawy...rozwiń całość

no to widzicie Państwo komu służy wychowanek wieloletniego przewodniczącego Komisji przekształceń własnościowych w Sejmie - Jana Wyrowińskiego..... ! Pani Gronkiewicz-Waltz ! "księżniczce Warszawy ! Warto w końcu wiedzieć z kim ma się do czynienia ! Sami swoi !zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo