Z Pekinu wracają z sukcesami, ale bez pudła

Maciej Hering
Minionej niedzieli w Pekinie zakończyły się zmagania w ramach Pucharu Świata w Kolarstwie Torowym.

<!** Image 2 align=none alt="Image 165177" sub="Po zakończeniu serii treningów, zawodnicy ALKS „Stal” wybierają się na zawody do Manchesteru / Fot. Archiwum">Dobrą formę w kadrze narodowej zaprezentowali wychowankowie grudziądzkiej Autonomicznej Ludowej Kolarskiej Sekcji „Stal”.

Reprezentanci Polski, a wśród nich zawodnicy grudziądzkiej „Sali” Dawid Głowacki (Omnium), Łukasz Bujko (wyścig punktowy) oraz Adrian Tekliński (sprint, sprint drużynowy, 1 km) brali udział w kolejnym Pucharze Świata na Torze, które odbywał się 21-23 stycznia w Pekinie. W pierwszym dniu zawodów Dawid Głowacki zajął 13 miejsce w wyścigu eliminacyjnym do Omnium, ale mimo to nie zdołał się zakwalifikować do decydującej rozgrywki (z każdego wyścigu awansowało 12 zawodników). Drużyna sprinterów w składzie z Adrianem Teklińskim zajęła 7 miejsce. W trzecim dniu zawodów Adrian Tekliński odpadł w eliminacjach do sprintu, zaś Łukasz Bujko awansował do finałowego wyścigu punktowego. W wyścigu na 1 km Adrian Tekliński zajął 5 miejsce (w stawce 32 zawodników) z czasem 1:03.223., natomiast Łukasz Bujko zajął 16 miejsce w wyścigu punktowym.

<!** reklama>- Jesteśmy zadowoleni z wychowanków, bo patrząc na obsady drużyn pozostałych krajów, nie spodziewaliśmy się rewelacji - mówi Jerzy Szczublewski, prezes ALKS „Stal”. - Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza postawa Adriana Teklińskiego, który podczas startu na 1 kilometr miał spore szanse wywalczyć trzecią pozycję. Skończył bieg z piątą lokatą, co przyjęliśmy z niekłamaną radością.

Obecnie zawodnicy ALKS „Stal” przygotowują się do dwutygodniowego zgrupowania, które odbędzie się 28 stycznia w Hiszpanii.

Po zakończeniu obecnej serii treningów, wybierają się na zawody w ramach Pucharu Świata w Manchesterze.

- Liczymy na wyniki podobne, do tych uzyskanych w czasie PŚ w Pekinie - dodaje Adam Sieczkowski, trener kolarzy grudziądzkiej „Stali” - Obawiamy się zwłaszcza Australijczyków, którzy dysponują wyjątkowo silną drużyną.