Z Pomorza jadą do Europy

sportowefakty.pl, Fa
Wczoraj na torze w Rawiczu rozegrano finał krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów (do 19 lat).

W zawodach wystartowało dwóch zawodnikow z naszego regionu: Artur Mroczka (GTŻ Grudziądz) i Michał Łopaczewski (Polonia Bydgoszcz). Obaj zajęli miejsca w czołowej „piątce”, które gwarantowały awans do europejskiego finału. Kolejnego zawodnika oraz rezerwowego wyznaczy GKSŻ.

<!** reklama>Turniej wygrał młody żużlowiec miejscowego Kolejarza Marcel Kajzer - komplet punktów. Drugi był Mroczka - 13 (2, 3, 3, 2, 2), a trzeci Maciej Janowski z Atlasa Wrocław - 12 (3, 1, 3, 2, 3). Tuż za podium uplasował się Łopaczewski - 10 (2, 2, 2, 3, 1), a za nim Borys Miturski ze Złomreksu Włókniarz Częstochowa - 9 (3, 2, 2, 1, 1).

Trzech kolejnych zawodników zdobyło po 8 pkt: Bartosz Szymura z RKM Rybnik - (1, 3, 3, 1, u), Adrian Szewczykowski - (2, 3, 1, 0, 2) i Paweł Zmarzlik (obaj z Caelum Stal Gorzów) - (1, 0, 2, 3, 2). W dodatkowym biegu z udziałem Szewczykowskiego i Zmarzlika wygrał ten ostatni.(sportowefakty.pl, Fa)