Za karę musieli pobiegać

Sławomir Pawenta
Drugoligowi piłkarze Elany Toruń pokonali w meczu sparingowym występującą klasę niżej Notecianką Pakość 6:1 (3:1).

<!** Image 2 align=none alt="Image 167211" sub="Piłkarze Elany (w bordowej koszulce Marcin Skonieczka), którzy zagrali w pierwszej połowie spotkania z Notecianką, dostali od trenera karę za słaby występ. Po zejściu z boiska musieli dodatkowo biegać / Fot. Grzegorz Olkowski">W meczu nie zagrał zimowy nabytek „żółto-niebieskich” Mieczysław Sikora, który dostał w środę wolne oraz testowany Marcin Wanat. Piłkarz Strażaka Przechowo wczoraj wystąpił w barwach Wdy Świecie w potyczce przeciwko Wiśle Płock. Jak powiedział „Nowościom” szkoleniowiec Elany Dariusz Durda, pomocnik najprawdopodobniej wróci do Torunia.

W środowym spotkaniu, które odbywało się w przenikliwym zimnie (termometry wskazywały minus 12 stopni), zdecydowanie lepszą ekipą byli gospodarze. Mimo to opiekun toruńskiego drugoligowca, nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych w pierwszej połowie.

<!** reklama>- Myślałem, że będzie to lepiej wyglądało - powiedział Dariusz Durda. - Zawodnicy nie wypełnili zadań, które założyliśmy sobie w szatni. Za to dostali karę. Gdy opuścili plac gry, musieli jeszcze przez trzydzieści minut biegać na stadionie miejskim. Byłem zdegustowany ich postawą. Po zmianie stron na placu gry pojawili się inni piłkarze. Ich gra mogła się podobać.

Niestety, po osiemnastu minutach swój występ w meczu zakończył Mateusz Kaplarny. Napastnik Elany ucierpiał w starciu z jednym z graczy rywali i musiał szybciej opuścić plac gry.

- Przeciwnik bezpardonowo zaatakował naszego zawodnika - wyjaśnił Tomasz Rudnicki, masażysta Elany. - „Kapeć” dość mocno „oberwał” w kość piszczelową i pojechał do szpitala.

Po dokładnych badaniach okazało się, że 18-letni napastnik Elany ma złamaną kość strzałkową.

- Czeka go około sześciotygodniowa przerwa - zakończył Durda. - Takie sytuacje zdarzają się w meczach kontrolnych. Żałujemy, gdyż z kadry ubył nam kolejny zawodnik młodzieżowy.

Wyniki

Elana Toruń - Notecianka Pakość 6:1 (3:1)

• 1:0 K. Iheanacho (1), 1:1 M. Szot (4), 2:1 D. Zamiatowski (40), 3:1 M. Skonieczka (43), 4:1 Ł. Grube (55), 5:1 Ł. Grube (65, karny), 6:1 A. Patora (80)

• Elana: Pentkovets (46, Kryszak) - Zamiatowski (46, Wróbel), Mądrzejewski (46, Sobolewski), P. Żbikowski (46, Więckowski), Dreszler (46, Zaremski) - Skonieczka (46, Patora), Gul (46, Świderek), Grube, Zamara (46, Młodzieniak), Mania (46, Nowasielski; 73, Mania), Iheanacho (46, Kaplarny; 63, Szałek)