Za pieniądze z napadu kupił kino domowe i pralkę

Za pieniądze z napadu kupił kino domowe i pralkę

Waldemar Piórkowski

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Za pieniądze z napadu kupił kino domowe i pralkę

©Tomasz Czachorowski

Na karę sześciu i pół roku więzienia skazał toruński sąd 41-latka oskarżonego o spowodowanie śmierci ponad 90-letniej kobiety. Zmarła, bo wcześniej została napadnięta we własnym domu.
Za pieniądze z napadu kupił kino domowe i pralkę

©Tomasz Czachorowski

Oskarżony mieszkaniec Chełmży znał toruniankę. Trafił do niej kiedyś w poszukiwaniu złomu, a ona poczęstowała go herbatą i ciastem.

Wrócił po pewnym czasie. Wybił szybkę przy drzwiach i dzięki temu otworzył zasuwkę w drzwiach.

Kiedy mężczyzna spotkał na swojej drodze kobietę, uderzył ją bez zastanowienia pięścią w twarz. 90-latka upadła i wtedy prawdopodobnie doznała kilku złamań.


Napastnik przeszukał mieszkanie, znalazł około 20 tysięcy złotych. Ponad drugie tyle ukryte było w innymi miejscu, ale do niego 41 -latek już nie dotarł. Położył niemogącą się ruszać kobietę na łóżku i uciekł.

90-latka zmarła po kilku godzinach od napadu. Jej ciało następnego dnia odkrył jeden z sąsiadów. Przyczyną jej śmierci był krwotok wewnętrzny spowodowany złamaniami doznanymi w czasie upadku. Między innymi miednicy i żeber.

Oskarżony za pieniądze skradzione kobiecie kupił od razu między innymi kino domowe i inny sprzęt gospodarstwa domowego. Spłacił też swoje zaległości z tytułu czynszu. Resztę pieniędzy ukrył w bieliźniarce. Został zatrzymany, bo postawił po sobie wiele śladów. Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo