Zacięty mecz w Lublinie. Energa Toruń przegrała, ale postawiła się Pszczółce

DL
Naomi Davenport zdobyła w Lublinie 22 punkty
Naomi Davenport zdobyła w Lublinie 22 punkty Grzegorz Olkowski
Energa Toruń długo grała jak równy z równym przeciwko Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Czwarta kwarta należała jednak do miejscowych, które wygrały 75:67.

Środowe spotkanie pierwotnie miało się odbyć jeszcze w styczniu, ale zostało wówczas przełożone na połowę lutego. Na początku drugiej kwarty torunianki przegrywały 16:24 i wydawało się, że mecz potoczy się tak, jak można było przewidywać znając sytuację obu drużyn w tabeli. Energa zaliczyła jednak serię 14 punktów z rzędu i objęła prowadzenie. Wprawdzie gospodynie szybko odrobiły straty, ale aż do połowy czwartej kwarty końcowy wynik był sprawą zupełnie otwartą.

W decydującej części spotkania faworytki z Lublina raz po raz trafiały za trzy punkty (szczególnie skuteczna była ex-Katarzynka Julia Adamowicz) i po kilku kolejnych akcjach uciekły Enerdze. Toruński zespół nie był już w stanie na to odpowiedzieć i - nie po raz pierwszy w tym sezonie - przegrał mecz w ostatnich kilku minutach.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Energa Toruń 75:67 (22:16, 17:16, 17:22, 19:13)
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS: Popović 21 (1), Peterson 20 (2), Day 13 (1), Adamowicz 12 (4), Labuckiene 7 (1), oraz Baltić 2, Szott-Hejmej 0, Sklepowicz 0
Energa: Tłumak 13 (3), Williams 12 (1), Urbaniak 3 (1), Grigoriewa 3 (1), Podkańska 0 oraz Davenport 22 (1), Scekić 10 (1), Dedić 4, Dobrowolska 0, Wieczyńska 0

Park of Poland: jak wygląda Suntago Park w Mszczonowie? Znamy datę otwarcia Park of Poland. 20 lutego wielkie otwarcie. Jakie są największe atrakcje? Przekonajcie się czy warto tam jechać!

Tak wygląda Park Wodny 200 km od Torunia. W czwartek otwarci...

Zwycięstwo Akademików

W środę zagrali także drugoligowi koszykarze AZS-u UMK. Torunianie podjęli rezerwy sopockiego Trefla i pokonali je po dogrywce 98:93. To ich dziewiąta wygrana w tym sezonie.

FC KJ Toruń odpadł

W meczu 1/8 Pucharu Polski piłkarze FC KJ Toruń przegrali w Chorzowie 1:4 z Clearexem. Jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Remigiusz Spychalski. Goście dwa razy trafili do pustej bramki, gdy torunianie grali z przewagą jednego zawodnika w polu. W grze o ćwierćfinał nie ma rewanżu - niekorzystny wynik oznacza, że FC KJ zakończył udział w rozgrywkach.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0