• Koniec meczu! Legia pokonuje na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:1!

• Obie drużyny pogodzone z wynikiem. Czekają na ostatni gwizdek sędziego

• Piotr Lasyk dolicza 3 minuty do drugiej odsłony

• .. a za Patryka Szysza wchodzi Bartłomiej Kłudka.

• Kacper Masiak zmienia Erika Daniela...

• Bilard przed polem karnym gospodarzy po nieporadnych interwencjach defensorów wykorzystał Paweł Wszołek, który wykorzystał prezent i pokonuje Dominika Hładuna!.

• GOL DLA LEGII! PAWEŁ WSZOŁEK!!!

• Bezpardonowe wejście Martina Dolezala w Lindsaya Rose'a. Ten nie podnosi się z murawy, a sędzia nie sięga do kieszonki.

• Za Patryka Sokołowskiego na murawie melduje się Jurgen Celhaka.

• Daniel Dudziński zmienia Łukasza Porębę.

• Zupełnie nieudany strzał Patryka Szysza z dystansu.

• Wysoki pressing gospodarzy blisko pola karnego Legii. Zawodnicy Aleksandara Vukovicia mają problem, by przedostać się z piłkę w stronę środka boiska.

• Łukasz Poręba uderza z dystansu wysoko nad poprzeczką.

• Josue kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już... Paweł Wszołek.

• Stojący tyłem do bramki, ok. 18 metrów od niej, Martin Dolezal ograł rywala i pada na murawę. Sędzia nie widział przewinienia, co nie podoba się gospodarzom.

• Zdjęcie meczu (a może kolejki?) już mamy ;)

• Przerwa w grze. Na murawie leży Łukasz Łakomy, który ucierpiał w starciu z Maikiem Nawrockim. Wydaje się, że za moment wróci do gry.

• Zagłębie - Legia

• 7 Strzały 4
    • 5 Strzały celne 1
  • ... a za Karola Podlińskiego pojawia się Martin Dolezal.

• Podwójna zmiana w Zagłębiu: Łukasz Łakomy zastępuje Tomasza Pieńko...

• Ernest Muci zmienia Macieja Rosołka.

• Lindsay Rose uderza z dalszej odległości wysoko nad bramką

• Kolejny raz Karol Podliński w roli rozgrywającego. Podaje na prawo do rozpędzonego Patryka Szysza, który widząc daleko wysuniętego Artura Boruca, zdecydował się na lob. Piłka leniwie leciała w stronę bramki; przed linią bramkową łapie ją bramkarz Legii.

• Bartosz Kopacz blokuje rywala we własnym polu karnym. Bezpańską piłkę łapie Dominik Hładun.

• [WIDEO] 40. MINUTA. GOL MACIEJA ROSOŁKA (ZAG 0 - LEG 1)

[WIDEO] 48. MINUTA. GOL PATRYKA SZYSZA (ZAG 1 - LEG 2)

• Goście wywalczyli rzut rożny. Mateuszowi Wietesce brakowało centymetrów, by uderzyć głową po dośrodkowaniu Josue z prawego narożnika.

• Karol Podliński wywalczył piłkę, po czym zagrywa do Patryka Szysza. Jego strzał na raty paruje Artur Boruc.

• Źle rozegrany stały fragment mógł zapoczątkować kontrę mistrza Polski. Aleks Ławniczak przerwał ją faulem na Josue. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Artur Boruc przenosi futbolówkę nad poprzeczką po uderzeniu Patryka Szysza z rzutu wolnego!

• Tomasz Pieńko faulowany przez Lindsaya Rose'a blisko pola karnego Legii. Ożywili się kibice "Miedizowych" - liczą na powtórkę z 48. minuty.

• Na trybunach w Lubinie

• 41% Posiadanie piłki 59%

• Patryk Szysz na prawej stronie pola karnego podaje przed "szesnasti" do Tomasza Pieńko. Ten bez przyjęcia wrzuca na dalszy słupek do nikogo...

• Mattias Johansson upomniany żółtą kartką za kopnięcie Erika Daniela. Skrzydłowego Zagłębia opatruje sztab medyczny.

• Od mocnego uderzania - i to dosłownie - drugą odsłonę zaczęli piłkarze Piotra Stokowca. Zatem czekają nas emocje.

• Łukasz Poręba upomniany żółtą kartką za faul.

• 48. minuta. Atomowe uderzenie Patryka Szysza Bomba Patryka Szysza

• Kacper Chodyna zagrał do Patryka Szysza, który biegł wzdłuż linii pola karnego i huknął lewą nogą nie do obrony! Mamy mocnego kandydata na bramkę kolejki!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! STRZELCEM PATRYK SZYSZ!!!

• Bartosz Kopacz podholował piłkę ze środka pola blisko prawego narożnika pola bramkowego Legii. Tam zahaczył go Tomas Pekhart.

• Druga połowa rozpoczęta. Zagłębie przystępuje do niej bez zmian.

• Zmiana w Legii na drugie trzy kwadranse: Maik Nawrocki w miejsce Kacpra Skibickiego.

• Wracamy do Lubina, gdzie dobiega końća przerwa w meczu 20. kolejki Ekstraklasy między Zagłębiem a Legią. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po trafieniach Macieja Rosołka i (samobójczym) Bartosza Kopacza.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Zagłębie Lubin przegrywa z Legią Warszawa 0:2

• +2' Naciskany w lewym narożniku pola bramkowego Karol Podliński uderza wzdłuż linii. Żaden z jego kolegów nie "zamknął" akcji.

• GOL SAMOBÓJCZY BARTOSZA KOPACZA!!!

To nie Tomas Pekhart, a Bartosz Kopacz, niefortunnie, skierował piłkę do własnej bramki po zagraniu Kacpra Skibickiego!

• A jednak czekamy na komunikat z wozu VAR! Możliwe, że zamiast spalonego był samobój Bartosza Kopacza, który był przy Tomasie Pekharcie!

Jeszcze doliczone 2 minuty do pierwszej połowy.

• Tomas Pekhart kieruje piłkę głową do siatki po wrzutce Kacpra Skibickiego! W momencie zagrania Czech był na minimalnym spalonym!

• 40. minuta. Kapitalne podanie Josue do Macieja Rosołka "Ciasteczko" Josue

• Gospodarze dążą do szybkiego wyrównania. Ich atak nie przyniósł jednak powodzenia i grę od bramki wznawia Artur Boruc.

• Tomas Pekhart i Josue pograli na prawej stronie. Portugalczyk zagrywa na 5. metr między stoperów Zagłębia i Maciej Rosołek na wślizgu kieruje piłkę do siatki mimo rozpaczliwej interwencji Dominika Hładuna!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM MACIEJ ROSOŁEK!!!

• Artur Boruc na raty łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewego narożnika.

• Patryk Szysz przeniósł się na lewe skrzydło i pograł w stronę pola karnego W ostatniej chwili powstrzymał go Bartosz Slisz. Rzut rożny.

• Kacper Chodyna faulował, a bardziej ucierpiał od Portugalczyka. A co gorsza, został upomniany żółta kartką i nie zagra w następnej kolejce z powodu nadmiaru "żółtek".

• Dośrodkowanie na bliższy słupek, skąd Artur Boruc piąstkuje przed pole karne. Przed nią zderzyli się Kacper Chodyna i Josue. Zawodnik Zagłębia nie podnosi się z murawy - odczuł upadek z "krzesełka"

• Mateusz Hołownia przerwał rajd Patryka Szysza na prawej stornie. Gospodarze mają jednak rzut rożny.

• Lindsay Rose chciał zapoczątkować akcję środkiem. Jako że jego koledzy byli "odcięci" od podania, to postanowił prawą stroną. Tam powalił go Tomasz Pieńko.

• 2 Strzały 2
    • 2 Strzały celne 0
  • Patryk Szysz urwał się prawym skrzydłem, niesiony dopingiem kibiców. "Łamie" akcję do lewej nogi i uderza płasko z linii 16. metra w środek bramki, wprost do "koszyczka" Artura Boruca.

• Kto poprawi dzisiaj statystyki?

• Kontrę Zagłębia chciał wyprowadzić Tomasz Pieńko, ale piłkę zabrał mu Bartosz Slisz. Sędzia odgwizdał jednak faul zawodnika Legii.

• Na lewej stronie pograli Erik Daniel z Mateuszem Bartolewskim. Po dośrodkowaniu drugiego z wymienionych Karol Podliński główkował zbyt słabo, by pokonać Artura Boruca.

• Tomas Pekhart na spalonym.

• "Bitwa na głosy" na trybunach

Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra

oraz, w odpowiedzi, tradycyjna

Jazda...
  • Kolejne przewinienie Karola Podlińskiego - tym razem "stempel" na nodze Josue. Jeszcze jedno takie wejście i może być "żółtko".

• 34% Posiadanie piłki 66%

• Artur Boruc spokojnie łapie piłkę po uderzeniu Kacpra Chodyny z rzutu wolnego.

• Josue upomniany żółtą kartką i podobnie jak Mateusz Wieteska, nie zagra w następnej kolejce.

• Atak Zagłębia przynosi rzut rożny. Krótkie rozegranie Kacpra Chodyny z kolegą i po podaniu zwrotnym ostro wślizgiem wszedł w jego nogę Josue.

• Nie szło prawą, to mistrzowie Polski próbowali zaatakować lewą flanką. Mocne podanie po linii do Patryka Sokołowskiego, lecz zorientował się Tomasz Pieńko - nie dość, że przyblokował rywala, to pozwolił piłce przeturlać się za linię końcową.

• Przerwa w grze. W kole środkowym leży Bartosz Slisz, którego po achillesach "poskrobał" Karol Podliński. Sędzia Piotr Lasyk nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Teraz w "szesnastkę" próbował zagrywać Josue. Patrykowi Sokołowskiemu zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę.

• Bartosz Slisz w roli prawoskrzydłowego. Lubinanie zablokowali jego dośrodkowanie.

• Słabe dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Legii. Nie było zagrożenia pod bramką Artura Boruca.

• Mateusz Wieteska upomniany żółtą kartką za faul. To jego 4. "żółtko" w tym sezonie, więc czeka go przymusowa pauza w następnej kolejce.

• To mogła być bramka dla Legii! Po diagonalnym zagraniu w okolice lewego narożnika pola bramkowego Kacper Skibicki, naciskany przez Kacpra Chodynę, uderza minimalnie obok słupka!

• Coraz śmielej atakują gospodarze. Wykorzystują wolne przestrzelenie, zwłaszcza na skrzydłach.

• Kolejny atak piłkarzy Piotra Stokowca przynosi rzut rożny. Legioniści wychodzą z opresji.

• Lewą stroną do akcji podłączył się Mateusz Bartolewski. Zagrywa płasko w pole karne, ale nie zdołał znaleźć adresata.

• Na razie "badanie sił" w Lubinie

• Zdaniem sędziego Bartosz Slisz faulował Karola Podlińskiego w środku pola.

• "Miedziowi" bez problemu wybijają piłkę z "szesnastki" po dośrodkowaniu Josue.

• Dalekie zagranie na prawą stronę do Mattiasa Johanssona, ale w porę zorientował się Mateusz Bartolewski. Mistrzom Polski udało się jednak szybko odzyskać piłkę i wywalczyć rzut wolny.

• Na gwizdek Piotra Lasyka ze środka zaczynają goście!

• Kapitanami są Bartosz Kopacz i Artur Boruc.

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Do Zagłębia dołączyli bramkarz Jasmin Burić (wieloletni golkiper Lecha Poznań), obrońcy Aleks Ławniczak (Warta Poznań) i Bartosz Kopacz (Lechia Gdańsk), defensywny pomocnik Aleksandar Scekić (Aleksandar Scekić) oraz napastnik Martin Doleżal (FK Jablonec).

• Klub z Łazienkowskiej pozyskał trzech zawodników: Patryka Sokołowskiego (na zasadzie wolnego transferu), Pawła Wszołka (wypożyczenie do końca sezonu z Unionu Berlin) oraz 18-letniego Ramila Mustafajewa (transfer z drugoligowej Stali Rzeszów).

• Zimą w stołecznym zespole doszło do kilku zmian. W kadrze nie ma już Andre Martinsa (Hapole Beer Szewa), Mahira Emreliego (Dinamo Zagrzeb) oraz Kacpra Kostorza (Pogoń Szczecin). Odejdzie także Luquinhas, którego Vuković niedawno mianował nowym kapitanem. Brazylijczyk za 3 mln euro zostanie sprzedany New York Red Bulls.

• Zagłębie do ligowej wiosny przystępuje z zaledwie czterema punktami przewagi nad strefą spadkową. Ligowy byt lubinianom ma zapewnić Piotr Stokowiec. To szkoleniowiec kojarzony z największymi sukcesami Miedziowych w ostatniej dekadzie. 49-latek razem z dyrektorem Piotrem Burlikowskim szybko zabrali się do przebudowy drużyny.

• Mistrz kraju przerwę zimową spędził w strefie spadkowej. Do ligowej wiosny przystępuje z zawstydzającym dorobkiem 15 punktów. Odrobinę optymizmu wlały mecze sparingowe. Legia rozegrała pięć towarzyskich gier. Wszystkie wygrała, zdobyła 14 bramek, tracąc zaledwie jedną.

• Przedostatnia w tabeli Legia rozegra pierwszy mecz o punkty w tym roku. Na wyjeździe sprawdzi się na tle Zagłębia Lubin. Miedziowych poprowadzi nowy-stary trener Piotr Stokowiec.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Zagłębie Lubin - Legia Warszawa!