0 1 połowa

Radomiak Radom

2

2 1 połowa

• Koniec meczu! Radomiak zwyciężył jak najbardziej zasłużenie. Zagłębie dziś bez argumentów. Nawet prezenty (karny, czerwona kartka) nic mu nie dały.

• Z dystansu Chodyna - do rąk Majchrowicza.

• Nie widać różnicy w liczebności. Radomiak dobrze się broni.

• Kruk uderza, ale po drodze trafia w kolegę i piłka przelatuje nad poprzeczką.

• W sumie arbiter doliczył nie siedem, lecz osiem minut. Świetnie bawią się kibice Radomiaka.

• Dudziński w miejsce Starzyńskiego. Bardzo słaby mecz lidera drugiej linii.

• Sędzia doliczył aż siedem minut.

• Na boisku nie ma też Mauridesa, a pojawia się Sokół.

• Jeszcze dwie roszady u gości. Wchodzi Karwot za Leandro.

• Naprawdę nic nie wychodzi Zagłębiu. Starzyński nie w swoim stylu kopnął z wolnego.

• Żigulew za Żubrowskiego.

• Kartka dla Starzyńskiego.

• A Matos za Nascimento.

• Bogusz za Machado.

• Z dystansu Poręba, lecz obok bramki. Czas na zmiany.

• Zmierzamy do końca meczu. Na szczęście temperatura nieco się zmniejszyła.

• Kusztal za Żivca.

• Tradycyjnie kartkę obejrzał również trener Banasik :)

• Daniel też dostał kartkę.

• Balić i Angielski w drodze do tunelu:

balić

• Fatalne zachowanie Balicia. Telewizyjne powtórki wykazały, że uderzył kogoś z otwartej dłoni w policzek.

• Hładun też dostał kartkę.

• Balić od razu dostał czerwoną kartkę.

• Do zdarzenia doszlo w polu karnym Zagłębia, gdy Angielski nadepnął na nogę Bartolewskiego.

• Tu jeszcze będą kartki...

• Na boisku pojawia się rezerwowy Balić, który kogoś rzuca na boisko!

• Kartka dla Mauridesa.

• Angielski wylatuje z boiska za dwie żółte kartki. Potężne zamieszanie!

• Żubrowski też strzela i też niecelnie.

• Żivec poprawia piłkę na nodze, ale z dalekiej odległości kopie bardzo niecelnie.

• Dla Radomiaka to będzie siódmy mecz z rzędu bez porażki (cztery wygrane po trzech remisach).

• Interwencji medycznej wymagał Nascimento.

• Pudło Żivca, zmarnowany karny Starzyńskiego, teraz pudło Panticia - Zagłębiu nie wychodzi NIC w tym meczu.

• Dlaczego tu nie ma kontaktowej bramki?! Daniel wykłada piłkę Panticiowi, a ten uderza tuż obok słupka.

• Najbardziej ucierpiał Leandro, który wymaga pomocy medycznej.

• Gra się zaostrza. Po jednej akcji leży trzech zawodników.

• Machado zablokowany w polu karnym przez Panticia! Ależ okazja na zamknięcie meczu.

• Ciekawą strategię przyjął Majchrowicz. Młodzieżowiec ustawił się najpierw bliżej prawego słupka, czym jakby zmusił Starzyńskiego do strzału w lewy róg.

• NIE MA BRAMKI! Majchrowicz wyczuł Starzyńskiego! Rzucił się w lewy róg i obronił strzał.

• Tak jest, do piłki podchodzi już Starzyński...

• Rossi ukarany kartką za faul na Podlińskim w polu karnym. Mamy jedenastkę dla Zagłębia?

• Starzyński zablokowany przez Rossiego. Będzie korner.

• Gramy dalej. Od środka Radomiak.

• Zagłębie za bardzo nie ma kogo wpuścić z ławki. Siedzi na niej tylko siedmiu piłkarzy z czego większość to młodzieżowcy.

• radomiak

• Po osiem strzałów z obu stron - z tą różnicą, że Zagłębie bez celnego.

• Przerwa. Radomiak rozgrywa dobry mecz i zasłużenie prowadzi. Zanosi się na jego drugie zwycięstwo w delegacji, które pozwoli umocnić się na piątej pozycji.

• Jeszcze strzał Panticia. Futbolówka o jakieś trzy metry minęła słupek. Majchrowicz do końca kontrolował jej lot.

• Z dystansu Maurides. Mocno, ale do rąk Hładuna. Bardzo dobry mecz napastnika.

• Z dystansu próbuje Żubrowski. Kompletnie nieudanie.

• Jak blisko 3:0! Hładun ratuje zespół po uderzeniu Mauridesa.

• Bartolewski ukarany kartką.

• Maurides zauważył, że bramkarz opuścił pole bramkowe. Oglądamy więc próbę lobowania. Hładun jednak w porę się cofnął i złapał przed linią.

• Hładun uprzedza nabiegającego rywala. Radomiak znów przeprowadził składną akcję.

• W następnej kolejce Radomiak jedzie do Wisły Kraków, a Zagłębie do Rakowa.

• Zagłębie po niezłym początku kompletnie zgasło.

• Żivec uderza z ostrego kąta, Majchrowicz nie łapie, więc jest róg.

• Machado na spalonym. Radomiak nie odpuszcza.

• Sektor gości skanduje nazwisko strzelca gola.

• Wielka radość pod sektorem gości, trener Banasik łagodnie uśmiechnięty! Akcja bramkowa wzięła się od długiego podania, po którym nastąpiło zgranie glową Mauridesa. Z pierwszej piłki w polu karnym akcję wieńczy Angielski.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! A jednak 2:0. Angielski!

• Znów klarowna okazja dla przyjezdnych. Tym razem wrzutka z lewej strony, głową strzela Angielski, lecz obok.

• Kartka dla Angielskiego.

• Radomiak miał niezły wypad, ale w decydującym momencie Abramowicz uderzył źle. Tylko róg.

• Druga okazja Żivca - też zmarnowana. Słoweniec wybiegł do dobitki, ale kopnął mocno nad poprzeczką.

• Leandro wrzuca z prawej flanki, osamotniony Rossi uderza głową przy słupku. To jego pierwsza bramka w ekstraklasie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Rossi na 1:0 dla Radomiaka

• Chodyna aktywny na połowie Radomiaka. Stara się podwajać akcje.

• Daniel złapany na ofsajdzie. Zagłębie dobrze wygląda na prawym boku.

• Wreszcie okazja dla Radomiaka. Leandro tuż obok lewego słupka. Ładnie głową zgrał mu Jakubik.

• Hładun rozgrywa setny mecz w ekstraklasie.

• Zagłębie nie schodzi z połowy Radomiaka. Ma za sobą rzut wolny i rożny.

• zivec

• NIEPRAWDOPODOBNE! Żivec pudłuje z trzech, może czterech metrów!

• Od początku to gospodarze prowadzą atak pozycyjny.

• W sektorze gości jest liczna grupa kibiców Radomiaka. Właśnie zaczęli doping.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek. Od środka Zagłębie.

• Na stadionie jest zimno, ale ciągle powyżej zera. Delikatnego przymrozku można spodziewać się w nocy.

• Piłkarze wyszli z tunelu. Gospodarze grają na czarno, goście w białym komplecie.

• Radomiak wygrał tylko jedno z siedmiu wyjazdowych spotkań.

• Przed przerwą Radomiak wygrał z Górnikiem 1:0, zaś Zagłębie przegrało z Lechią 1:2, chociaż do 84 minuty z nią prowadziło.

• Dość niespodziewanie beniaminek na tym etapie zgromadził o pięć punktów więcej od Miedziowych. Zajmuje wysokie piąte miejsce.

• Ławka rezerwowych Radomiaka: Kochalski, Świdzikowski, Bogusz, Cele, Matos, Karwot, Rhuan, Rondon, Sokół.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Steffen, Balić, Kłudka, Żigulew, Dudziński, Kusztal, Pienko.

• Zagłębie mierzy się z zakażeniami i kontuzjami. Poza kadrą meczową są Szysz, Zajic, Soler, Simić czy Baszkirow.

• Pozostało niecałe 20 minut do spotkania w Lubinie. Zagłębie dziś osłabione, Radomiak praktycznie w optymalnym zestawieniu.