Zagrali z wolą zwycięstwa

Maciej Mroczyński
Trzecią wygraną z rzędu zanotowali koszykarze Anwilu Włocławek. Podopieczni Emira Mutapcicia pokonali w Hali Mistrzów PBG Basket Poznań 75:63.

<!** Image 2 align=right alt="Image 167906" sub="Dardan Berisha (z piłką) był jednym z bohaterów włocławskiego Anwilu w spotkaniu z PBG Basketem Poznań. Zdobył 15 punktów i po 4 asysty i zbiórki Fot. Jarosław Czerwiński">Włocławianie źle rozpoczęli to spotkanie. Anwil grał bardzo nieskutecznie i po trzech minutach przegrywał już 0:8. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony, po wejściu Seida Hajricia i jego dobrej grze pod tablicami, udało się zmniejszyć przewagę rywala do pięciu punktów (15:20).

Kluczowa dla przebiegu spotkania była druga kwarta zdominowana przez świetnie dysponowanych tego dnia rezerwowych Anwilu. Pod koszem rządził Scott Morrison, jeden z najlepszych w tym spotkaniu graczy (8 pkt w tej odsłonie), a na obwodzie „szalał” Dardan Berisha i to głównie dzięki ich postawie włocławianie odnieśli zwycięstwo.

W 14 minucie, po „trójce” Chrisa Thomasa, Anwil objął prowadzenie. Gospodarze systematycznie powiększali przewagę i przed przerwą, po trafieniu Andrzeja Pluty, było już dziesięć punktów różnicy (43:33).

Na początku trzeciej kwarty prowadzenie wzrosło, ale potem powtórzyły się problemy w ofensywie z początku spotkania. Na minutę przed jej końcem było już tylko 52:49 i goście wrócili do gry.

Ostatnia kwarta należała jednak do Anwilu, który prowadzony przez duet Morrison - Berisha szybko odskoczył wielkopolanom. W 35. minucie, po trafieniu Kanadyjczyka, było już 64:55. Rywale próbowali gonić, ale włocławianie kontrolowali to spotkanie i nie wypuścili z rąk wygranej.

<!** reklama>

- Drużyna zagrała z dużą intensywnością, z ogromną wolą zwycięstwa - powiedział po meczu Emir Mutapcić, trener Anwilu.- Świadczy o tym szesnaście zbiórek w ataku. Mam nadzieję, że taka postawa zostanie utrzymana w kolejnych meczach.

Wynik

Anwil Włocławek - PBG Basket Poznań 75:63

• Kwarty: 15:20, 28:13, 11:16, 21:14
  • Anwil: Ł. Majewski 9 (3x3), A. Pluta 7 (1), P. Miller 7, S. Modrić 5, D. Thompson 4 oraz S. Morrison 16, D. Berisha 15 (1), C. Thomas 8 (1), S. Hajrić 4, B. Didiuszko 0
  • Basket: E. Miller 21, V. Tica 13, C. Hawkins 5, P. Dąbrowski i G. Surmacz po 0 oraz P. Stelmach 13 (1), M. Tuljković 4, D. Kulig i Ł. Wiśniewski po 3 (1), S. Ocokoljić 1