Zaksa jednak bez Pucharu CEV

(Fa)
W sobotę we własnej hali siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle stanęli przed wielką szansą zdobycia Pucharu CEV. Kibice w Polsce na triumf naszego klubu w europejskich pucharach czekają już od 33 lat.

Niestety, podopieczni Krzysztofa Stelmacha po zwycięstwie 3:2 w Treviso przegrali rewanż 1:3 (25:19, 21:25, 20:25, 19:25), a następnie ulegli rywalom w dodatkowym złotym secie 11:15.

Co ciekawe, był to pierwszy przegrany złoty set w tej edycji przez Zaksę. Wcześniejsze dogrywki we własnej hali polski zespół zawsze wygrywał.<!** reklama>

Przypomnijmy, że w półfinale tych rozgrywek Sisley Treviso wyeliminowało inny polski zespół - Asseco Resovię Rzeszów.

Na zdjęciu: Allessandro Fei z Sisley Treviso i Paweł Zagumny z Zaksy Kędzierzyn-Koźle zostali MVP finałowego dwumeczu.