Zarobki w policji w 2019 czekają zmiany. Jakie stawki, ile wynosi wynagrodzenie policjantów, od jakich czynników uzależniona jest wysokość pensji mundurowych w policji i czy służba, która nie należy przecież do najłatwiejszych, w ogóle jest opłacalna? W swoim zestawieniu wzięliśmy pod uwagę najnowsze dane uzyskane z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Sprawdzamy zarobki w policji według stanowisk, grup zaszeregowania. Sprawdziliśmy też, jakimi podwyżkami zostali objęci policjanci w 2019 roku.

Zarobki w policji 2019

Od czego zależy pensja policjanta? Na jakie zarobki można liczyć w policji? Jeśli myślisz o zaciągnięciu się w szeregi mundurowych, to lepiej to przeczytaj.

Polecamy:
Tak policjanci określają marki samochodów! Misiek, trapez, fala i wiele innych
Znasz slang policjantów? Sprawdź się!

Policjanci w proteście wywalczyli m.in. pełnopłatne nadgodziny Szymon Starnawski /Polska Press

Praca w policji do najłatwiejszych nie należy, a ile można w niej zarobić? Wszystko zależy od grupy zaszeregowania, czyli zasadniczego wynagrodzenia. System wyróżnia 16 grup zaszeregowania w tej formacji, inną stawkę otrzymuje kursant na starcie swojej kariery, a inną policjant z oddziału prewencji. Drugą składową są dodatki. W budżetówce dodatkowe pieniądze do pensji otrzymuje się za staż, stopień, pełnioną funkcję. Każdemu z policjantów należy się też mundurówka oraz trzynasta pensja.

Zobacz też:

Zarobki policjantów 2019 - przykład KWP

W Kujawsko-Pomorskiem jest obecnie 50 wakatów (na dzień 27 grudnia 2018 roku), podaje na swojej stronie Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, która rekrutuje w szeregi policji w woj. kujawsko – pomorskim. Poznaliśmy też najświeższe stawki w kolejnych grupach zaszeregowania (na dzień 30 września 2018 roku). Najniższy rangą kursant może liczyć średnio na 2288 złotych brutto, cztery razy mniej niż dowódca oddziału czy naczelnik wydziału, który zarabia w kujawsko – pomorskim 8791 zł (średnia pensja brutto).

Wynagrodzenie w policji 2019 według stanowisk:

Podwyżki dla policjantów 2019

Podane wyżej zarobki to kwoty sprzed podwyżki dla policjantów, które mundurowi mają dostać z pensją po 1 stycznia 2019 roku, dokładnie po 655 złotych brutto. Kolejną podwyżkę otrzymają 1 stycznia przyszłego roku i będzie to 500 złotych brutto na każdy etat. Policjanci w proteście wywalczyli też pełnopłatne nadgodziny, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zrezygnował też z wymogu ukończenia 55 lat przy przechodzeniu na policyjną emeryturę.

Wysokość zarobków policjantów zależy od grup zaszeregowania Szymon Starnawski /Polska Press

Polecamy: Stop Agresji na Drodze cz. 5