Zarobki w policji w 2021 roku. Ile zarabia się w polskiej policji po ostatnich podwyżkach? Oto najnowsze stawki

Waldemar Piórkowski
Waldemar Piórkowski
Jak wyglądają zarobki w policji w 2021? Praca w służbach mundurowych jest wymagająca i wiąże się często niebezpiecznymi sytuacjami. Czy przekłada się to na wysokie zarobki? Zarobki w policji wzrosły po podwyżkach obowiązujących od początku 2020 roku. Były one wynikiem głośnych protestów. Ile wynosi zatem policyjna pensja? Na jakie obecnie wynagrodzenie mogą liczyć funkcjonariusze na poszczególnych stanowiskach?Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNEPOLECAMY TAKŻE:Zarobki w wojsku w 2021 roku. Ile zarabiają żołnierze w Polsce?Zarobki w PKP w 2021 roku. Ile zarabia maszynista, konduktor, kasjer i inni pracownicy kolei?
Jak wyglądają zarobki w policji w 2021? Praca w służbach mundurowych jest wymagająca i wiąże się często niebezpiecznymi sytuacjami. Czy przekłada się to na wysokie zarobki? Zarobki w policji wzrosły po podwyżkach obowiązujących od początku 2020 roku. Były one wynikiem głośnych protestów. Ile wynosi zatem policyjna pensja? Na jakie obecnie wynagrodzenie mogą liczyć funkcjonariusze na poszczególnych stanowiskach?Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNEPOLECAMY TAKŻE:Zarobki w wojsku w 2021 roku. Ile zarabiają żołnierze w Polsce?Zarobki w PKP w 2021 roku. Ile zarabia maszynista, konduktor, kasjer i inni pracownicy kolei? Przemyslaw Swiderski
Jak wyglądają zarobki w policji w 2021? Praca w służbach mundurowych jest wymagająca i wiąże się często niebezpiecznymi sytuacjami. Czy przekłada się to na wysokie zarobki? Zarobki w policji wzrosły po podwyżkach obowiązujących od początku 2020 roku. Były one wynikiem głośnych protestów. Ile wynosi zatem policyjna pensja? Na jakie obecnie wynagrodzenie mogą liczyć funkcjonariusze na poszczególnych stanowiskach?

Zobacz wideo: Więcej radarów na polskich drogach. Zapłaci za to Unia

Zarobki w policji w 2021 roku. Co składa się na pensję policjanta?

Praca w policji jest wymagająca i wiąże się często niebezpiecznymi sytuacjami. Ile dziś zarabiają policjanci? Ich wynagrodzenia składają się z uposażenia zasadniczego i dodatków. Wysokość uposażenia zasadniczego policjanta jest uzależniona od grupy zaszeregowania, stanowiska służbowego oraz wysługi lat. Dodatki do wynagrodzenia policjanta są określone w ustawie, związane są z posiadanym stopniem, dotyczą również kwot wypłacanych na zakup nowego umundurowania, trzynastych pensji i świadczeń socjalnych.

Polecamy

Podwyżki w policji. Ile zarabiają policjanci na poszczególnych stanowiskach?

W 2020 roku policjanci otrzymali wywalczone w 2018 roku podwyżki w wysokości 500 zł. Od tamtej pory nowych podwyżek nie było. Po tym wzroście, jak podaje Dziennika Gazeta Prawna, średnie zarobki policjantów w kraju 2020 roku wynosiły:

 • kursant - 2824 zł
 • kursant do 26. roku życia -3014 zł
 • kursant po 26. roku życia - 2884 zł
 • policjant - 3858 zł
 • dzielnicowy / kontroler ruchu drogowego - 4508 zł
 • detektyw / asystent - 4787 zł
 • kierownik referatu - 5480 zł
 • komendant powiatowy (miejski, rejonowy) -8418 zł
 • komendant wojewódzki Policji - 10910 zł
 • zastępca Komendanta Głównego Policji - 14658 zł
 • komendant Główny Policji -16764 zł
Wbrew pozorom praca w PKP i innych przewoźnikach kolejowych w Polsce wcale nie cieszy się wielkim zainteresowaniem. Wolnych stanowisk jednak nie powinno brakować, bo w najbliższych latach na emeryturę ma przejść około czterech tysięcy maszynistów. Czy to zarobki odstraszają młodych? Sami oceńcie! Sprawdziliśmy, ile zarabia się na poszczególnych stanowiskach w polskiej kolei. Jak się okazuje, w PKP i innych przewoźnikach można zarobić całkiem przyzwoite pieniądze.SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE STAWEK NA KONKRETNYCH STANOWISKACH W PKP >>> TUTAJ

Jakie są zarobki w PKP w 2021 roku? Tyle zarabia dróżnik, ko...

Świadczenia dodatkowe w policji

Wynagrodzenie w policji to także dodatkowe świadczenia pieniężne, które są zapisane w ustawie. Są to między innymi

 • zasiłek na zagospodarowanie
 • nagrody oraz zapomogi
 • nagrody jubileuszowe
 • dodatkowe wynagrodzenie za wykonywanie zleconych zadań wykraczających poza obowiązki służbowe
 • rekompensata pieniężna w zamian za czas służby przekraczający normę
 • należności za podróże służbowe i przeniesienia
 • świadczenie motywacyjne
 • świadczenia związane ze zwolnieniem ze służby
 • świadczenie pieniężne w zamian za wyżywienie

Jak zostać policjantem? Jakie są wymagania?

Każdy kto chce zostać policjantem musi najpierw przejść procedurę rekrutacyjną i zacząć najczęściej od pracy w prewencji. Nie ma możliwości, aby od razu trafił na wyższe stanowisko. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wraz z nabywaniem umiejętności i doświadczenia awansował.

Od lat strażak jest w czołówce zawodów darzonych największym zaufaniem i szacunkiem społecznym. Czy za swoją odpowiedzialną, często niebezpieczną pracę jest doceniany też finansowo? Ile zarabia strażak? Pensja strażaka zależy przede wszystkim od jego stopnia i rangi. Oto najnowsze stawki. Otrzymaliśmy je z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.Zarobki w straży pożarnej 2021: ile zarabiają strażacy? CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH >>>ZOBACZ TAKŻE:Zarobki sprzedawców w górę. Lidl, Kaufland i Biedronka doceniają kasjerówZarobki w wojsku w 2021 roku. Ile zarabiają żołnierze w Polsce?

Zarobki w straży pożarnej 2021: ile zarabiają polscy strażac...

Kandydat do pracy w policji musi posiadać polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię, nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystać z pełni praw publicznych, posiadać co najmniej średnie wykształcenie i odpowiednie zdolności fizyczne i psychiczne do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Polecamy

Procedura kwalifikacyjna zaczyna się od oceny złożonych dokumentów i sprawdzenia w ewidencjach oraz rejestrach i kartotekach prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu kandydata. Potem przychodzi czas na test wiedzy, który obejmuje 40 pytań z zakresu funkcjonowania policji. Kolejny etap to test sprawności fizycznej sprawdzający szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość. Następnie w czasie testu psychologicznego bada predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do służby w policji.

Końcowa część to rozmowa kwalifikacyjna i komisja lekarska badająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych. Gdy przejdzie pozytywnie wszystkie etapy zostaje skierowany na kurs, a po jego zakończeniu zostaje mianowany policjantem.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie