Zaskakująca jednostronność

Dariusz Łopatka
Budowlani Synapsa zdecydowanie lepsi od Zawiszy Sulechów. W jednostronnej potyczce torunianki wygrały w sobotę na własnym parkiecie trzy dość szybkie sety.

<!** Image 2 align=none alt="Image 164725" sub="Siatkarki z Torunia (atakuje Marta Wiśniewska) dość niespodziewanie nie miały nawet najmniejszych kłopotów z pokonaniem Zawiszy Sulechów / Fot. Jacek Smarz">- Nie spodziewałem się takiego wyniku. Rywalki dysponują przecież większym potencjałem i budżetem od nas. Jednak wiedziałem, że jesteśmy na siłach ten mecz wygrać - przyznał Mariusz Soja, szkoleniowiec Budowlanych.

Powodem optymistycznego spojrzenia na rywalizację z Zawiszą była dobra forma z wcześniejszej potyczki, wprawdzie przegranej przez Budowlanki, ale wyrównanej, z Jedynką Aleksandrów Łódzki.

- Drużyna częściowo podtrzymała dobrą kondycję. Zagraliśmy dobry mecz, czego raczej nie można powiedzieć o rywalkach - dodał Mariusz Soja.

<!** reklama>Sulechowianki momentami popełniały fatalne pomyłki, z błędami w ustawieniu włącznie i zupełnie nie przypominały tej drużyny z połowy października, która ograła torunianki gładko, 3:1. W miniony weekend rzadko były w stanie dorównać gospodyniom, nie radziły też sobie z powstrzymaniem szalejącej na prawym skrzydle Doroty Lewandowskiej.

Zwycięstwa torunianek w poszczególnych setach do 20, 21 i 12 dały im pewną wygraną w meczu i pozwoliły na ponowne zajęcie drugiego miejsca w tabeli drugiej ligi.

Kolejne spotkanie ligowe Budowlani Synapsa rozegrają dopiero za dwa tygodnie.