Zatańczyły najlepiej w karierze

Dariusz Łopatka
Pięć medali w rywalizacji międzynarodowej oraz dwa w zmaganiach mistrzostw Polski wywalczyli reprezentanci Axla w zakończonych zawodach łyżwiarskich Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2013.

<!** reklama>
Na tafli lodowej hali Tor-Tor przez pięć dni rywalizowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z ponad 20 państw. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się gospodarze - łyżwiarki i łyżwiarze Axla Toruń.
- Przejazdy wszystkich naszych zawodników były bardzo dobre. Większość z nich poprawiła swoje najlepsze tegoroczne i życiowe wyniki. To jest ważne i bardzo nas to cieszy, że wspomniane rezultaty zostały poprawione w międzynarodowej stawce, przy silnej konkurencji - powiedział Marek Kaliszek, prezes toruńskiego klubu.

Prezent urodzinowy

Medalowe żniwa rozpoczęli najmłodsi reprezentanci Axla, którzy na podium stawali dwukrotnie.
Wspaniały prezent urodzinowy sprawiła sobie młodziutka Aleksandra Rudolf, która 10 stycznia skończyła 11 lat. W licznie obsadzonej klasie srebrnej zawodniczka toruńskiego klubu okazała zdecydowanie lepsza od 24 swoich rywalek, dzięki czemu sięgnęła po złoty medal. W tej samej kategorii wiekowej srebro wywalczył Piotr Wiśniewski, który uzyskał niższe noty jedynie od Białorusina Eugeniusza Puzanau.
Srebrny medal wywalczyła również Agata Kryger, która zarówno w programie krótkim, jak i dowolnym, w rywalizacji juniorek, okazała się nieco słabsza od Rosjanki Nikoli Gosowiiani.
Wśród solistów na podium stanął także Jakub Rudolf, który dobrymi występami w obu przejazdach został sklasyfikowany na trzecim miejscu w kategorii novice, czyli juniorów młodszych.
Brązowy medal w zmaganiach seniorów wywalczyła również para sportowa Marcelina Lech i Jakub Tych.

Le Soleil również w czołówce

Świetne występy mistrzostwach Polski w jeździe synchronicznej zanotowały również zawodniczki toruńskiej formacji Le Soleil. Juniorki wywalczyły złoty medal, natomiast młodsza grupa została sklasyfikowana na drugim miejscu.
- Również cieszymy się z tych wyników - dodał Marek Kaliszek.

Poniżej prezentujemy wyniki uzyskane przez toruńskich zawodników zarówno w programach krótkich, jak i dowolnych.
Klasa brązowa. Dziewczęta: 6. J. Michalczak, 9. M. Kowalska, 11. B. Wierzbowska, 13. M. Sobierajska, 17. K. Kuźnik.
Klasa srebrna. Dziewczęta: 1. A. Rudolf, 11. J. Gajek, 25. J. Barczyńska. Chłopcy: 2. P. Wiśniewski.
Novice. Dziewczęta, program krótki: 7. S. Tujaka, 12. S. Papa; program dowolny: 13. S. Papa, 16. S. Tujaka. Chłopcy, program krótki: 3. J. Rudolf, 4. D. Kłodziński; program dowolny: 4. J. Rudolf, 6. D. Kłodziński.
Junior. Dziewczęta, program krótki: 2. A. Kryger, 16. A. Nawrot; program dowolny: 2. A. Kryger, 10. A. Nawrot.
Senior. Pary sportowe, program krótki: 4. Marcelina Lech/Jakub Tyc; program dowolny: 2. Marcelina Lech/Jakub Tyc. Pary taneczne, program krótki: 6. Natalia Kaliszek/Michał Kaliszek; program dowolny: 7. Natalia Kaliszek/Michał Kaliszek.