Zawisza pokonał mistrza Polski [RELACJA, ZDJĘCIA]

Krzysztof Wypijewski
Piłkarze bydgoskiego Zawiszy wygrali w środę na własnym boisku z Legią Warszawa 3:1 (1:1) w meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy i utrzymali 7. miejsce w tabeli.

Zaczęło się bardzo dobrze dla nas. W 7. minucie błąd popełnił Jakub Rzeźniczak, który zbyt lekko podał do własnego bramkarza. Futbolówkę przejął Wahan Geworgian, minął golkipera Legii Wojciecha Skabę i trafił do siatki obok rozpaczliwie interweniującego Dossy Juniora.

<!** Image 4 align=none alt="Image 223636" >

Radość z prowadzenia trwała niewiele ponad kwadrans. W 24. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Helio Pinto i zrobiło się 1:1.

<!** Image 5 align=none alt="Image 223637" >

Pod koniec pierwszej połowy Michał Masłowski miał doskonałą okazję, ale piłkę z linii bramkowej wybił Dossa Junior.

<!** reklama>

Zaraz po przerwie zawiszanie zadali decydujące ciosy. W 47. minucie Skaba otrzymał podanie od swojego kolegi z zespołu. Nie mógł łapać piłki w ręce i musiał ją wybijać. Zrobił to tak nieudolnie, że trafił w Geworgiana. Kapitan Zawiszy przejął futbolówkę i trafił do pustej bramki. 2:1 dla Zawiszy!

<!** Image 8 align=none alt="Image 223640" >

Bydgoszczanie poszli za ciosem. 8 minut później dośrodkowanie z prawej strony Igora Lewczuka wykorzyształ Luis Carlos, strzelając celnie z pięciu metrów.

<!** Image 6 align=none alt="Image 223638" >

To trzecie z rzędu zwycięstwo Zawiszy. Najpierw podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali Wisłę Kraków (mistrz Polski z 2011 roku), potem ograli Śląsk Wrocław (złoto w 2012), w środę byli lepsi od aktualnego mistrza kraju.

Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa 3:1 (1:1)