Zawodnicy ASTS Olimpii-Unii Grudziądz grali w Grand Prix Polski seniorów. Dwóch w turnieju głównym

Szymon Malicki z ASTS Olimpii-Unii Grudziądz zajął najwyższe miejsce z reprezentantów tego klubu podczas zawodów Grand Prix w Łomży Gerard Szukay
W Łomży odbył się trzeci w tym sezonie turniej z cyklu Grand Prix Polski. Rywalizowali zawodnicy ASTS Olimpii-Unii Grudziądz.

To była kolejna okazja w bieżącym sezonie do rywalizacji w turnieju indywidualnym polskiej czołówki pingpongistów.

Zagrały trzy osoby z ASTS Olimpii-Unii Grudziądz

- Reprezentowali nas Szymon Malicki i Artur Grela oraz Kamil Dziadek. Na start nie zdecydował się tylko Samuel Kulczycki - mówi Jerzy Wilmański, wiceprezes ASTS Olimpii-Unii Grudziądz. - Dwaj pierwsi awansowali na ten turniej z kwalifikacji, które odbyły się u nas.

I spisali się najlepiej. Obaj zdołali przebić się do turnieju głównego, a sztuka ta nie udała się Dziadkowi. Ten ostatni przebrnął co prawda pierwszą fazę eliminacji, wygrywając oba pojedynki grupowe, ale potem przegrał 0:3 z Grzegorzem Janczewskim.

W turnieju głównym lepiej spisał się doświadczonym Malicki, któremu udało się dotrzeć do 1/8 finału.

W pierwszej rundzie grający trener grudziądzkiego klubu pokonał gładko bez straty seta Jakuba Perka.

Wyrównane pojedynki grudziądzan

W drugiej, czyli właśnie 1/8 finału, niestety przegrał, ale po znakomitej walce.

Po siedmiosetowym boju uległ 3:4 Tomaszowi Kotowskiemu. W takich samych rozmiarach w pierwszej rundzie z Jakubem Folwarskim przegrał Artur Grela.

Cały turniej padł łupem Mateusz Gołębiewskiego, byłego zawodnika naszego klubu.

Turniej był w Łomży.

Wyniki zawodników ASTS Olimpii-Unii

Turniej Eliminacyjny - faza grupowa: Kamil Dziadek - Łukasz Nadolski 1:3 (-7,-5,6,-7), Kamil Dziadek - Mikołaj Kamiński 3:1 (5,-8,9,5), awans z grupy: Łukasz Nadolski i Kamil Dziadek; Turniej eliminacyjny - faza pucharowa: Kamil Dziadek - Grzegorz Janczewski 0:3 (-9,-6,-9), Gra pojedyncza - runda grupowa, Grupa L: Szymon Malicki - Tomasz Tomaszuk 3:0 (11,4,7), Szymon Malicki - Piotr Bereziuk 3:0 (5,6,3), awans: Szymon Malicki; Grupa N: Artur Grela - Grzegorz Janczewski 3:0 (4,9,7), Artur Grela - Rafał Dworakowski 3:0 (4,0,6), awans: Artur Grela, Turniej główny - 1. runda: Szymon Malicki - Jakub Perek 4:0 (7,3,8,7), Artur Grela - Jakub Folwarski 3:4 (-10,7,-9,3,-9,11,-8), 1/8 finału: Szymon Malicki - Tomasz Kotowski 3:4 (5,-9,3,-10,-9,1,-3).