Zawody braci z Ekstraligi

Redakcja
Podopieczni Daniela Bukowskiego zajęli pierwsze miejsce podczas "Giki Cup" w Nowym Mieście Lubawskim. W finale pokonali swoich rówieśników z toruńskiej Elany.

<!** Image 3 align=none alt="Image 183626" sub="Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta, wręcza brodniczanom złote medale">Bliźniacy Rafał i Łukasz Gikiewiczowie występują obecnie w drużynie Śląska Wrocław, lidera Ekstraklasy.

W Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie grali tylko jeden sezon, pięć lat temu. Pokochali jednak to miasto. W tym roku po raz trzeci z ich inicjatywy odbyły się piłkarskie rozgrywki dla młodych zawodników. W hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim odbył się III Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców rocznika `99 i młodszych Giki-Cup.

Gościem honorowym turnieju był między innymi Rafał Gikiewicz - bramkarz drużyny Śląska Wrocław.

Rozgrywki odbywały się w trzech grupach, systemem każdy z każdym. Zajęcie odpowiedniego miejsca w swojej grupie decydowało o grze w kolejnej rundzie o miejsca: 1-3, 4-6 i 7-9. Brodniczanie trafili do grupy z Ossą Biskupiec i Olimpią Grudziądz. Sparta zajęła pierwsze miejsce w grupie i w następnej fazie walczyła z Unifreeze Miesiączkowo i Elaną Toruń o zwycięstwo w całym turnieju.

Młodzi piłkarze z Brodnicy wygrali swoje mecze i z kompletem punktów zajęli pierwsze miejsce.

<!** reklama>- Bardzo się cieszę. Tym bardziej, że w ogóle nie trenujemy w hali - komentuje Daniel Bukowski, szkoleniowiec młodzików Sparty. - Pokonaliśmy Olimpię i Elanę, z którymi przegraliśmy w lidze odpowiednio 8:0 i 9:1. Chociaż w ten sposób mogliśmy się odegrać.

<!** Image 2 align=right alt="Image 183626" sub="Jakub Dzierżyński z Brodnicy odbiera koszulkę Łukasza Gikiewicza, napastnika Śląska od jego brata Rafała, bramkarza.">Trener nie ukrywa, że nagrody w turnieju są naprawdę cenne.

- Chłopcy dostali duży puchar, piłki, medale, ale też podpisy zawodników Śląska Wrocław, a Jakub Dzierżyński jako król strzelców - oryginalną koszulkę meczową - podkreśla Daniel Bukowski.

Organizatorzy nagrodzili wyróżniających się zawodników. Jakub Dzierżyński z dorobkiem pięciu
bramek został królem strzelców. Najlepszym bramkarzem wybrano Oskara Grześkiewicza z nowomiejskiej Drwęcy. Natomiast tytułem najlepszego zawodnika uhonorowano Joachima Trenka z Elany.

Co ciekawe, brodniczanie dopiero czekają, żeby wznowić treningi.

- Czekamy, żeby wejść do hali chociaż raz w tygodniu - potwierdza Daniel Bukowski.