Zgodnie z oczekiwaniami

W minioną sobotę na Stadionie Miejskim im. G. Duneckiego w Toruniu odbył się lekkoatletyczny finał II ligi seniorów.

<!** Image 2 align=right alt="Image 131288" sub="Dagna Wleklińska poprawiła swój rekord życiowy w biegu na 400 m ppł i zdobyła dla MKL-u 122 punkty / Fot. Jacek Butkiewicz / www.mkl.mosir.torun.pl">Czternaście ekip walczyło o trzy miejsca premiowane awansem. Wśród nich były dwie drużyny z naszego regionu toruński Miejski Klub Lekkoatletyczny i grudziądzka Olimpia.

Obie nasze drużyny uplasowały się w czołówce, ale nie wywalczyły awansu. MKL zajął piątą pozycję (2000 pkt.), a Olimpia była siódma (1824).

W finale II ligi najlepsi okazali się zawodnicy Prefbetu Śniadowo Łomża (2555), przed AZS-em Politechniką Opolską (2454) i MKS-em Startem Lublin (2446).

Nieco zawiedli

Zgodnie z zapowiedziami w konkursie skoku wzwyż wzięli udział m.in. Sylwester Bednarek (RKS Łódź, rekord życiowy 232 cm), Grzegorz Sposób (Start Lublin, 231 cm), brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Polski Piotr Ślebioda (Olimpia Grudziądz, 216 cm) i Konrad Owczarek (Politechnika Opole, 215 cm).

<!** reklama>Faworyci nieco jednak zawiedli. Co prawda Sposób i Bednarek zajęli ex aequo pierwsze miejsce, ale skoczyli jedynie 217 cm. Trzeci był Ślebioda z wynikiem 211 cm.

Wyniki w tych zawodach były o tyle istotne, że każdy rezultat był przeliczany na punkty na podstawie których tworzona była końcowa klasyfikacja.

- Wypadliśmy zgodnie z oczekiwaniami - przyznał Marian Gęsicki, wiceprezes ds. sportowych MKL-u Toruń. - Piąte miejsce nie jest złe, zwłaszcza, że w całej stawce mieliśmy najmłodszą ekipę. Były dwie zawodniczki dwudziestojednoletnie, a pozostali to osoby w przedziale szesnaście - dwadzieścia lat. Liczymy, że uda nam się skutecznie powalczyć o awans do najlepszej szesnastki wśród seniorów w najbliższych latach.

<!** Image 3 align=right alt="Image 131288" sub="Grzegorz Kalinowski wygrał bieg na 800 m i wzbogacił dorobek toruńskiego klubu o 110 punktów / Fot. Adam Zakrzewski">Bili rekordy życiowe

Najwięcej punktów dla MKL-u zdobyła wypożyczona z Vectry Włocławek Magdalena Burmistrzak (200 m, 24.65 - 124 pkt.). O dwa „oczka” mniej wywalczyła w biegu na 400 m ppł Dagna Wleklińska. Czas 61.24 jest jej nowym rekordem życiowym. Dużo torunian poprawiło podczas tych zawodów swoje najlepsze osiągnięcia w karierze.

„Życiówkę” poprawili też: Paulina Zdrojewska w biegu na 100 m ppł (15.05), Andżelika Dzięgiel - 3000 m (10.07.45), Michał Wierzbowski - 400 m (49.94), Szymon Hulisz - 110 m ppł (15.57), w biegu na 200 m Patryk Blumkowski (22.98) i Michał Hulisz (23.29), Tomasz Kochanowski w skoku wzwyż (190 cm) oraz Artur Iwicki - 800 m (1.58.65).

Dobrze spisali się też inni zawodnicy. Grzegorz Kalinowski (1.52.00) wygrał bieg na 800 m (110 pkt). Jakub Marchel był drugi w trójskoku (14.52). Michał Rupiński wygrał bieg na 1500 m. Trzecie miejsce w biegu na 100 m zajęła Zuzanna Kalinowska (12.77) i Tomasz Pokorniecki na dystansie 3000 m (8.59.30).

Ważne punkty zdobyły też sztafety kobiet, które dwukrotnie zajęły drugie miejsce. Na dystansie 4x400 m (D. Wleklińska, M. Curyło, A. Błaszkowska i M. Burmistrzak) uzyskały czas 3.53.48., a na 4x100 m (M. Piechowska, M. Zalewska, P. Zdrojewska i Z. Kalinowska) - 49.50.

Dla Olimpii Grudziądz najwięcej punktów zdobył Piotr Ślebioda (127). Łukasz Klebs (pchnięcie kulą) z wynikiem 15.34 był drugi w swojej konkurencji (113), a także drugie miejsce zajął w rzucie oszczepem Maciej Wiśniewski - 61.32 (98).