Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zieleniak na lewym brzegu Wisły już na wiosnę

Artur Olewiński
Spółka Targi Toruńskie wybrała firmę, która wybuduje targowisko na lewobrzeżu. Jego koszt to 750 tys. zł

<!** Image 3 align=none alt="Image 225348" sub="Na terenie zarezerwowanym pod targowisko rozpoczęła się już wycinka krzewów i drzew. Zasadnicze prace powinny ruszyć w ciągu najbliższych dni
Fot.: Jacek Smarz">

Jest operator, lokalizacja, a teraz także wykonawca. Osiedlowy zieleniak powstanie w ciągu kilku miesięcy. Jego otwarcie zaplanowano na połowę maja przyszłego roku. Czy znajdą się chętni kupcy i klienci?

Nowe toruńskie targowisko wybuduje firma GIRDER z Włocławka, która złożyła najtańszą ofertę, opiewającą na 750 tys. złotych. Przetarg został rozstrzygnięty przez miejską spółkę Targi Toruńskie przed kilkoma dniami. Zwycięzca pokonał czterech innych kandydatów. Kiedy ruszą prace?<!** reklama>

Firma będzie mogła rozpocząć prace zaraz po podpisaniu umowy, co może nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni. Termin zakończenia prac wyznaczony został na koniec kwietnia. Zakupy będzie można więc zrobić najpewniej w połowie maja.

Prawie jak na Mickiewicza

- Targowisko na lewobrzeżu zlokalizowane będzie w rejonie ulic Okólnej, Jabłońskiego i Drzymały - mówi Kazimierz Zawal, prezes Targów Toruńskich. – Na terenie o powierzchni około 1500 metrów kwadratowych znajdzie się 26 stanowisk na ławach zadaszonych oraz 8 stanowisk do handlu z pojazdów. Targowisko będzie miało podstawową infrastrukturę - oświetlenie, całość będzie wyposażona w kanalizację. Znajdą się tam także toalety.

Powierzchnia targowiska będzie zbliżona do tej, którą dysponuje rynek przy ul. Mickiewicza, choć teren nie będzie tak gęsto zastawiony stanowiskami kupieckimi. Nieco inna będzie także oferta. Będzie tam można kupić przede wszystkim warzywa i owoce.

Powstaje jednak pytanie, czy znajdzie się dość dużo zainteresowanych kupców i klientów, aby inwestycja okazała się opłacalna i zdołała się utrzymać na rynku. Nieoficjalnie mówi się m.in., że po otwarciu nowego mostu zwiększy się dostępność dla mieszkańców lewobrzeża do innych punktów handlowych, w tym m.in. targowiska na Rubinkowie czy Skarpie.

- Zainteresowanie to jest pewna zagadka, ale tak bywa w biznesie - mówi Kazimierz Zawal. - Nie wiemy do końca, jak ostatecznie to się potoczy. Niewątpliwie kluczowa będzie postawa okolicznych mieszkańców, dla których ta inwestycja będzie realizowana. Decydujące będzie ich zainteresowanie jako klientów. Jeśli oni zechcą tam kupować, to na pewno znajdą się także chętni kupcy do prowadzenia tam swoich interesów.

Targi Toruńskie, operator nowego targowiska, ma już dziś kilku chętnych do handlowania w nowym miejscu. Zasadniczy nabór kupców jeszcze jednak się nie rozpoczął. Jest on zaplanowany na dwa miesiące przed uruchomieniem obiektu.

Szóste w mieście

Targowisko na lewobrzeżu będzie trzecim kierowanym przez Targi Toruńskie. Na razie spółka prowadzi dwa takie miejsca - przy Szosie Chełmińskiej i przy ul. Mickiewicza.

Oprócz tego funkcjonuje także targowisko sezonowe, uruchamiane na Rynku Nowomiejskim od wiosny do końca września, czynne w każdą sobotę wolną od innych wydarzeń organizowanych w pobliżu. Poza tym w Toruniu działają jeszcze trzy inne targowiska. Największe z nich znajduje się na Rubinkowie - tzw. Manhattan. Pozostałe dwa są na Skarpie oraz przy ul. Łukasiewicza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska