Zmiana reguł w czasie gry

Redakcja
Z puli 40 tysięcy złotych na upowszechnianie kultury fizycznej, pieniądze otrzymało dziewięć klubów. Pięć wniosków zostało odrzuconych.

Z puli 40 tysięcy złotych na upowszechnianie kultury fizycznej, pieniądze otrzymało dziewięć klubów. Pięć wniosków zostało odrzuconych.
<!** Image 2 align=none alt="Image 167317" sub="Krzysztof Gorzki z klubu &quotShotokan" w czasie pokazowego treningu, na zdjęciu z aktorem Robertem Moskwą w Brodnicy / Fot. Archiwum">Rządząca ekipa zapowiadała, że pieniędzy na sport będzie więcej niż w latach ubiegłych. Okazało się jednak, że w konkursie na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w tym roku urzędnicy przeznaczyli 40 tys. złotych, bowiem - inaczej niż w latach ubiegłych - pieniądze na konkursy dla organizatorów zawodów i działalność bieżącą klubów zostały rozdzielone.

- Zaplanowana w budżecie miasta kwota na sport wynosi 600 tysięcy złotych. 40 tysięcy już  rozdysponowano na konkurs - informuje Zdzisława Marciniak, kierownik Biura Informacji i Promocji. - Jest już ogłoszony kolejny konkurs, na upowszechnianie kultury fizycznej. Pula wynosi 550 tys. złotych.  Pozostałe 10 tysięcy przeznaczono na nagrody, puchary, materiały promocyjne itp.

Kluby ubiegały się o  dofinansowanie szesnastu wydarzeń. Uczniowski Klub Sportowy Junior na  organizację turmieju rekreacyjno-sportowego klas I-III "Andrzejki 2011" o Puchar Burmistrza Brodnicy,
Spartakiadę Lekkoatletyczną klas I-III i turniej Mini Piłki Nożnej klas I-III "Jesień na sali-wiosna na boisku" o Puchar Burmistrza wnioskował o 3800 zł. Proponowana dotacja wynosi 3200 zł.

Brodnicki Klub Sportowy Sparta na Amatorską Ligę Piłki Nożnej domagał się 11689 zł. Komisja konkursowa zaproponowała 7614 zł. Liga Obrony Kraju na zawody w strzelectwie sportowym dla dzieci i młodzieży otrzymała tyle pieniędzy, na ile opiewał wniosek - 7000 zł. Międzyszkolny Klub Sportowy planuje Wiosenny Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców, Mini Ligę Piłki  Ręcznej Dziewcząt i Chłopców "Orlik2011" i Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn. Na poszczególne zadania działacze otrzymali całą wnioskową sumę, odpowiednio: 3, 4 i 3 tysiące złotych.

UKS Siódemka zawody pływackie dla dzieci i młodzieży wycenił na 2300 zł i tyle otrzymał. Bieg Czerwonokrzyski, organizowany przez PCK już po raz trzynasty oraz zawody wędkarskie o złotą rybkę burmistrza odbędą się za 3760 zł. Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, Zarząd Oddziału Brodnica na sezon lotowy z 2500 zł otrzymał połowę. Brodnickie Stowarzyszenie Ekologiczne na rajd rowerowy Brodnica-Gdańsk i turniej piłki nożnej zamiast 3400, dostanie 1700 zł. Brodnickie Towarzystwo Żeglarskie Pojezierze zorganizuje XVI Regaty o puchar burmistrza. Z 4500 zł urzędnicy przyznali 3176 zł.

<!** reklama>Pięć ofert zostało odrzuconych. MKS Karate Shotokan wnioskował o 8 371 zł, BTŻ Pojezierze - 14 864,50 zł, UKS OSiR - 27 570 zł, Nauczycielskie Towarzystwo Sportowe "Belfer" ubiegało się o dwie dotacje: na 2500 i 3500 zł. Urząd podaje powody, dla których odrzucono oferty. Klub Shotokan nie otrzymał dotacji, bo zawody odbyły się przed terminem rozstrzygnięcia konkursu.

- W pierwszej wersji oferty należało składać do 13 stycznia, a dofinansowanie miało obejmować  zawody, które odbędą się po 15 stycznia - relacjonuje Krzysztof Gorzki, prezes Shotokan. - 21 stycznia wyszło zarządzenie zmieniające zasady konkursu, przedłużające składanie ofert do 10 lutego. W tamtym momencie nasze wnioski były już złożone. Doszliśmy do wniosku, że nie będziemy zmieniać dokumentów w ostatniej chwili.

Nauczycielskie Towarzystwo Sportowe "Belfer" oferty miało złożyć po terminie. Działacze BTŻ "Pojezierze" i UKS "OSiR" złożyli oferty niezgodne z celem i obszarem konkursu. Nie zwrócili uwagi, że chodzi o zawody, a nie o bieżącą działalność klubu. Ten konkurs dopiero jest ogłoszony.

FAKTY

Pieniądze na upowszechnianie kultury fizycznej:

  • 2009 r. - 50 tys. zł
  • 2010 r. - 32 685 zł
  • 2011 r. - 40 tys. zł

Skład komisji konkursowej:

Joanna Kilian (Wydział Ochrony Środowiska) - przewodnicząca, Marek Kinal (Wydział Ekonomiczno-Finansowy), Maciej Rżeński (kierownik Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji), Hanna Osińska (Wydział Spraw Społeczno-Obywatelskich), Edward Koźmiński - przedstawiciel Brodnickiego Stowarzyszenia Oświatowego.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie