MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w organizacji ruchu na Bydgoskiej. Kiedy zakończą się prace?

Adam Mroczek
Adam Mroczek
Kolejne zmiany w organizacji ruchu czekają na kierowców od 31 maja w rejonie ulicy Bydgoskiej.

Obejrzyj: Remont ulicy Długiej w Toruniu

od 16 lat

Zmiany na Bydgoskiej

W związku z pracami przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej od wtorku 31 maja 2022 r. od godziny 7 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Zamknięty zostanie południowy wlot ul. Matejki w ul. Bydgoską (nie będzie możliwy skręt z Bydgoskiej w Matejki ani wyjazd z Matejki w Bydgoską). Natomiast południowy wlot ul. Konopnickiej w ul. Bydgoską zostanie otwarty dla ruchu samochodowego. Dojazd do ulicy Rybaki możliwy będzie od skrzyżowania ul. Popiełuszki i Bulwar Filadelfijski oraz od ul. Konopnickiej.

Co już zrobiono?

Na odcinku od ulicy Sienkiewicza do ulicy Konopnickiej zdemontowano tor południowy oraz trakcję, a na torze południowym wykonano korytowanie, odwodnienie torowiska i jego podbudowę. Częściowo wylano już także płytę podtorową. Jej dalsze wylewanie planowane jest w najbliższym czasie. Gotowe są już studnie pod słupy oświetleniowo-trakcyjne, dobiega też końca budowa kanalizacji teletechnicznej wzdłuż torowiska oraz instalacji zasilania oświetlenia i podlewania zielonego torowiska. Tor północny na tym odcinku jest w trakcie demontażu.

Dwa etapy prac

Warto przypomnieć, że w ciągu prac na ulicy Bydgoskiej zmodernizowane zostanie ponad 2,5 km toru pojedynczego. Prace podzielono na etapy: pierwszy — od skrzyżowania Bydgoska/Sienkiewicza do ulicy Chopina i drugi — od skrzyżowania ulicy Bydgoskiej z ulicą Reja do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza. Drugi etap jest już praktycznie gotowy. Położono tam nowe tory i nową sieć trakcyjną, przebudowano wodociąg, wybudowano kanalizację deszczową, torowisko obsiano trawą oraz zamontowano system nawadniania.

Co istotne, cały zmodernizowany odcinek niemal w całości stanie się nowym, zielony torowiskiem. Nie będzie go tylko w miejscach przystanków i przejazdów drogowo-torowych. Łącznie zielone torowisko będzie miało ponad 1320 metrów bieżących. Zakończenie prac planowane jest w sierpniu 2022 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska