MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w toruńskim urzędzie. Magistracki wydział zamienia się w dwa

Justyna Wojciechowska-Narloch
Przy Szosie Chełmińskiej trwa urządzanie nowej siedziby Wydziału Ewidencji i zezwoleń. Ten wystartuje już 3 czerwca
Przy Szosie Chełmińskiej trwa urządzanie nowej siedziby Wydziału Ewidencji i zezwoleń. Ten wystartuje już 3 czerwca Fot. Jacek Smarz
Nawał pracy i brak możliwości poprawy warunków do jej wykonywania to powody, dla których prezydent Zaleski zdecydował się podzielić magistracki wydział ewidencji i rejestracji.

Zamiast jednej komórki, od 3 czerwca funkcjonować będą dwie.

- Do tej pory duży pakiet zagadnień związany z obsługą mieszkańców prowadził właśnie ten wydział, w którym pracowało 35 osób. Zajmował się m.in. rejestracją pojazdów, wydawaniem prawa jazdy, wnioskami o założenie działalności gospodarczej czy ewidencją stowarzyszeń i fundacji. Samych pojazdów rejestruje się w Toruniu około tysiąca miesięcznie. Jeśli chodzi o działalność gospodarczą, mamy ponad 20 tys. zarejestrowanych podmiotów - tłumaczy prezydent Torunia Michał Zaleski. - Dzięki podziałowi na dwa oddzielne wydziały poprawimy efektywność obsługi mieszkańców.

Komunikacja jak dawniej

Od początku czerwca między innymi rejestracją pojazdów, wydawaniem praw jazdy, nadzorem nad stacjami kontroli pojazdów, prowadzeniem ewidencji instruktorów nauki jazdy i diagnostów zajmował się będzie nowy Wydział Komunikacji. Ten pozostanie w dotychczasowej siedzibie przy Wałach gen. Sikorskiego 25.

Wydział Ewidencji i Zezwoleń zajmował się będzie rejestracją działalności gospodarczej, wydawaniem zezwoleń na sprzedaż alkoholu, udzielaniem licencji oraz zezwoleń na wykonywanie transportu drogowego, nadzorem nad działalnością stowarzyszeń i fundacji czy wydawaniem zezwoleń na używanie materiałów pirotechnicznych. Tam także zarejestrujemy psa jednej z ras uznanych za niebezpieczne. Jego nowa siedziba mieścić się będzie przy Szosie Chełmińskiej 27, obok targowiska miejskiego.

Straż Miejska w Toruniu ma prawdziwy dramat kadrowy. Chętnych do pracy szuka już przez PUP. - Uprościmy rekrutację, rezygnując z testu z wiedzy ogólnej - zapowiada Jarosław Paralusz. Jakie pensje oferują i i jakim trzeba sprostać wymaganiom?SZCZEGÓŁY NA KOLEJNYCH STRONACH >>>>>tekst: Małgorzata OberlanZobacz także: Jak wygląda siedziba Straży Miejskiej w Toruniu?Ważne: Poszukiwani w Toruniu i okolicach. Są wyjątkowo groźni!

Dramat w Straży Miejskiej: Brak chętnych do pracy. Ile można...

Setki tysięcy spraw

Do końca maja wszystkie sprawy, które dotąd załatwiane były w Wydziale Ewidencji i Rejestracji, nadal można tam załatwiać.
Dyrektorem Wydziału Komunikacji będzie Krzysztof Kisielewski, a Wydziału Ewidencji i Zezwoleń - Katarzyna Błądek-Mikołajczyk.

- Nie wszyscy mają świadomość, jak dużo pracy mają urzędnicy w urzędzie miasta. Taka instytucja jak nasza wydaje rocznie 150 tys. różnych decyzji - dodaje prezydent Zaleski. - Dzieląc dotychczasowy wydział ewidencji i rejestracji, 70 proc. zatrudnionych tam osób trafiło do nowego wydziału komunikacji. Reszta została w ewidencji.

Dopiero na przełomie roku 2019/2020 rozpocznie się budowa osiedla, które ma powstać w lewobrzeżnej części miasta. Chodzi o program „Mieszkanie plus”, który ma pomóc torunianom w zdobyciu własnego lokum.“Mieszkanie plus” to kontynuacja programów rządowych „Mieszkanie dla młodych” oraz “Rodzina na swoim”. Chodzi o to, by obniżyć wciąż bardzo wysoki deficyt mieszkaniowy i dać ludziom stabilne warunki do codziennego funkcjonowania.Tekst: Justyna Wojciechowska-Narloch>>>>WIĘCEJ NA KOLEJNYCH STRONACH

„Mieszkanie plus” w Toruniu. Będą opóźnienia! Jakie zasady? ...

Numery telefonów oraz adresy emailowe do nowych wydziałów: Wydział Komunikacji - 56 611 88 50 (sekretariat), e-mail: [email protected]; Wydział Ewidencji i Zezwoleń - 56 611 87 00 (sekretariat), e-mail: [email protected].

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska