Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Polski Cukier Toruń nie dał najmniejszych szans MKS-owi...

Znakomity mecz Polskiego Cukru Toruń! Twarde Pierniki rozbiły MKS Dąbrowa Górnicza [zdjęcia]

Polski Cukier Toruń nie dał najmniejszych szans MKS-owi Dąbrowa Górnicza. Twarde Pierniki już do przerwy miały blisko 30 punktów przewagi. Mecz zakończył się wynikiem 100:64.

Torunianie byli faworytem, ale mało kto spodziewał się, że uporają się z MKS-em z aż taką łatwością. Mecz był rozstrzygnięty jeszcze przed przerwą. Polski Cukier dominował pod każdym względem i kibice mogli cieszyć się z rzucenia przez ich zespół 100 punktów.

Swoje jak dotąd najlepsze spotkanie w toruńskich barwach ma za sobą Alade Aminu, który zdobył 17 punktów i miał 9 zbiórek, bardzo dobrze zmieniając Damiana Kuliga, który czuł lekki ból w stopie i zagrał niewiele ponad 5 minut. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał także Aleksander Perka, kolejny zmiennik.

Jeżeli już szukać jakiejś słabszej strony, to do przerwy były nią rzuty z dystansu - trafione dwa na dwanaście prób. W drugiej połowie wpadły cztery kolejne.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zagraliśmy zarówno w obronie, jak i w ataku - powiedział trener Sebastian Machowski. - Nasza obrona jest punktem wyjścia do ataku. Przeciwnik nie był tak mocny i pozwolił nam wygrać 40 punktami. Pokazaliśmy, że w naszej hali chcemy wygrywać i znów nam się to udało. Damian Kulig będzie grał więcej w następnym meczu. Czuł trochę ból w stopie, ale do wtorku wszystko będzie w porządku. Na jego miejsce wszedł Alade Aminu i pokazał, że krótki czas gry Damiana nie był żadnym problemem.

We wtorek o 20:30 kolejny mecz Ligi Mistrzów - Polski Cukier podejmie Unet Holon.

Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 100:64 (22:13, 31:11, 22:18, 25:22)
Polski Cukier: Hornsby 22, Wright 12, Cel 6, Ratajczak 3, Kulig 2 oraz Perka 18, Aminu 17, Diduszko 11, Schenk 6, Weaver 3, Grochowski 0

Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej!