Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Znamy laureatów plebiscytu „Nauczyciel na medal 2018”!

Znamy laureatów plebiscytu „Nauczyciel na medal 2018”!

Justyna Wojciechowska-Narloch

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Anna Lubomska w SP nr 24 pracuje od 24 lat. Jest specjalistką od edukacji wczesnoszkolnej. Zgromadziła prawie 1,6 tys. głosów
1/5
przejdź do galerii

Anna Lubomska w SP nr 24 pracuje od 24 lat. Jest specjalistką od edukacji wczesnoszkolnej. Zgromadziła prawie 1,6 tys. głosów
©Grzegorz Olkowski

Anna Lubomska i Maciej Rakowski to zwycięzcy regionalnej części plebiscytu. Oboje pracują w Toruniu - ona w SP nr 24, on w Wyższej Szkole Bankowej. Uroczystość wręczenia nagród już 9 stycznia!
Piątkowy wieczór obfitował w wielkie emocje. Do godz. 21 trwało głosowanie w finałowej części konkursu „Nauczyciel na medal”. Tu trzeba przypomnieć, że plebiscyt „Nauczyciel na medal” organizowaliśmy wspólnie z „Expressem Bydgoskim” oraz „Gazetą Pomorską”. Po raz drugi rywalizacji patronował marszałek województwa Piotr Całbecki.

Polecamy: Gdzie kupić najtańszą choinkę w Toruniu? RANKING CEN W SKLEPACHDo finałowego etapu przeszli zwycięzcy głosowania w miastach i powiatach w czterech kategoriach: nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum, nauczyciel w szkole ponadgimnazjalnej oraz szkoła roku. Awansując zabrali ze sobą punkty, które zebrali w pierwszej części plebiscytu.

Niektórzy kandydaci od początku byli liderami w swoich kategoriach. Należała do nich Anna Lubomska, nauczycielka w toruńskiej „dwudziestej czwartej”. Ostatecznie to ona zwyciężyła w całym województwie wśród nauczycieli od edukacji wczesnoszkolnej. Pani Anna zgromadziła prawie 1,6 tys. głosów. Anna Kamińska z SP w Osieku nad Wisłą, reprezentująca powiat toruński, znalazła się na 15 miejscu w regionie.W kategorii nauczyciel klas IV-VIII oraz gimnazjum zwyciężył Piotr Skoblewski z SP nr 1 w Gniewkowie. Bernadetta Jankowska z toruńskiej SP 15, która w pierwszym etapie wygrała w Toruniu, jest na 12 miejscu.

Rafał Mikołajczak z Zespołu Szkół w Mogilnie wygrał wśród nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Anna Willa, anglistka z toruńskiego VIII LO znalazła się na wysokim trzecim miejscu w regionie.

Zobacz koniecznie: IV Gala Disco Polo w Toruniu! Martyniuk i inne gwiazdy w Arenie ToruńNowością w tegorocznej edycji konkursu była kategoria nauczyciel akademicki. Tu głosowanie odbywało się tylko na poziomie wojewódzkim. Z przyjemnością informujemy, że od samego początku prowadził w nim i ostatecznie wygrał mgr inż. Maciej Rakowski, specjalista od BHP, logistyki i informatyki. Pan Maciej jest wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

Rywalizowały także szkoły. Pierwsze miejsce wywalczyła sobie Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Sokrates z Bydgoszczy. Toruński Zespół Szkół Specjalnych nr 26 znalazł się na dziewiątym miejscu Tuż za nim jest SP w Młyńcu Pierwszym, najlepsza podstawówka w powiecie toruńskim.

Obejrzyj najnowszy odcinek Spod Ekranu


Gala w styczniu


Wiadomo już, że plebiscyt „Nauczyciel na medal” uroczyście zakończymy 9 stycznia 2019 roku. Gala odbędzie się o godz. 16 w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Laureaci zostaną o niej powiadomieni telefonicznie.

Spotkaniu towarzyszyć będzie ciekawe szkolenie pod hasłem „Nauczyciel w mediach społecznościowych”, które poprowadzi Daria Jankiewicz, dawniej dziennikarka „Gazety Pomorskiej” i „Dziennika Bałtyckiego”, dziś specjalistka w zakresie social media. Prowadzi m.in. kampanie dla gazet należących do Polska Press. Przewidziano także poczęstunek.

Na naszych laureatów czekają cenne nagrody. Dla nauczycieli mamy m.in., vouchery na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, wyjazdy do SPA, zaproszenia na konferencję edukacyjną. Laureaci w kategorii „Szkoła Roku” otrzymają, m.in., talony na zakup materiałów w Leroy Merlin.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo