Znana jest już gwiazda obchodów 15-lecia powiatu...

Znana jest już gwiazda obchodów 15-lecia powiatu golubsko-dobrzyńskiego - to zespół Perfect

Karolina Rokitnicka

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Grzegorz Markowski - lider zespołu Perfect

Grzegorz Markowski - lider zespołu Perfect ©Tomasz Bielicki/Archiwum

Sprowadzenie artysty tej rangi to wydatek rzędu 70 tysięcy złotych. Dlatego pojawiły się kontrowersje wokół hucznych obchodów.
Grzegorz Markowski - lider zespołu Perfect

Grzegorz Markowski - lider zespołu Perfect ©Tomasz Bielicki/Archiwum

Impreza z okazji 15-lecia powiatu ma być z rozmachem, podobnie jak ta organizowana z okazji 10-lecia. Tylko sam koncert kosztować będzie 70 tys. złotych. Ponadto, powiat z okazji 15-lecia chce też zyskać sztandar. Wniosek o zatwierdzenie wzoru trafił już do komisji heraldycznej. Pojawiają się głosy oburzenia.
- Biorąc pod uwagę, że powiat zaciąga 6 milionów kredytu, jego wydatki powinny być racjonalne
- takie głosy można usłyszeć wśród mieszkańców.

Podobnego zdania są osoby uczestniczące w sesji Rady Miejskiej w Kowalewie, m.in. władze miasta, radni, sołtysi. Wobec tych uwag radna Danuta Brzoskowska podczas ostatniej sesji zawnioskowała, by wycofać się z organizacji imprezy. Władze powiatu takiej ewentualności nie biorą pod uwagę. Przygotowania idą pełną parą i uroczystość będzie na bogato.

- Obchody 15-lecia będą podobne jak 10-lecia. Wiele osób je chwaliło właśnie za rozmach. Jeżeli chodzi o koszty, to postaramy się o sponsorów imprezy - mówi starosta Wojciech Kwiatkowski.

Na razie konkretów nie ma i trzeba zapewnić pieniądze na imprezę w powiatowym budżecie.

Wśród gości powiatowej sesji słychać było oburzenie, nie tylko wysokimi kosztami, ale także terminem świętowania. Choć powiaty powstały 1 stycznia 1999 roku, jubileuszową imprezę zaplanowano na wrzesień, w czasie kampanii wyborczej.

Uroczystości mają odbyć się na terenie golubskiego zamku. Miejsce też wywołuje sporo kontrowersji.
- Mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego oraz władze tego miasta głośno mówią, że czują się traktowani po macoszemu. W Golubiu-Dobrzyniu świętowano 10-lecie, kowalewiacy chcieliby, żeby kolejny jubileusz odbył się w drugim mieście naszego powiatu - mówi radna Elżbieta Arbart.

Miejsce jest już jednak wybrane. - Golubski zamek to wizytówka powiatu. Poza tym Golub-Dobrzyń jest w centrum powiatu, więc uczestnikom imprezy łatwiej będzie na nią dotrzeć. Do Kowalewa zbyt daleko mają mieszkańcy południowych krańców naszego powiatu, gminy Zbójno - mówi starosta.

Poza kosztami, terminem i lokalizacją, wątpliwości budzi też sama idea świętowania. - Huczne obchody dotyczą 15. rocznicy. Słyszałem, żeby świętować jubileusze pełnych 10-leci oraz te związane z ćwierćwieczem, ale 15-lecie? - zastanawiają się nasi Czytelnicy.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo