Znów odnieśli sukcesy

Krystian Góralski
Udanie dla reprezentantów naszego regionu zakończyły się XX Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.

W mistrzostwach wzięło udział niespełna 200 zawodników w tym również kilka osób z Niemiec i Szwecji. Ustanowiono 35 halowych rekordów Polski.

Nasz region reprezentowało kilkanaście osób: 10 z Torunia i po jednym przedstawicielu z Włocławka, Jabłonowa Pomorskiego i Golubia-Dobrzynia.

Wywalczyli oni łącznie dwadzieścia medali: 12 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe.

<!** reklama>Największe sukcesy spośród torunian odnieśli: Gabriel Mańkowski (kategoria wiekowa M65) - zwyciężył w skoku w dal, skoku wzwyż i trójskoku; Edward Korolko (M70) - 1. miejsce w skoku o tyczce i w skoku w dal, drugie lokaty w biegach na 60 m i 60 m ppł.; Julian Pełka (M60) - triumfował w skoku w dal, zajął drugie miejsce w skoku o tyczce i trzecie w biegu na 60 m ppł.; Wacław Krankowski (M60) - zwyciężył w pchnięciu kulą i zajął drugie miejsce w rzucie ciężarkiem; Tomasz Osóbka (M70) - okazał się najlepszy w biegu na 200 m i zajął trzecie miejsce w skoku o tyczce; Janusz Nath (M60) - 1 miejsce w biegu na 400 m oraz dwukrotnie druga lokata w biegach na 60 i 200 m; Kazimierz Jankowski (M55) - był trzeci w pchnięciu kulą; Wiktor Matczyński (M60) - 3. miejsce w pchnięciu kulą.

Włocławianka Małgorzata Gąsowska (K30) wywalczyła dwa złote medale w biegach na 60 i 400 m.

Reprezentujący Jabłonowo Pomorskie Stefan Grabowski (M60) triumfował w chodzie.