Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znów tańczą w międzynarodowym gronie

pak
Już po raz drugi w Kaczym Bagnie spotykają się miłośnicy tańca. Kilkudniowe warsztaty zakończy uliczny happening.

Już po raz drugi w Kaczym Bagnie spotykają się miłośnicy tańca. Kilkudniowe warsztaty zakończy uliczny happening.

<!** Image 2 align=none alt="Image 224072" sub="W warsztatach uczestniczy 25 osób, w tym 17 z zagranicy Fot. Nadesłana">Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych „Kładka” z Lipinek już po raz drugi zorganizowała szkolenie dla tancerzy i choreografów z 5 państw partnerskich. W Kaczym Bagnie koło Nowego Miasta Lubawskiego trwają intensywne warsztaty niekonwencjonalnych technik tanecznych, które zakończą się przygotowanym wspólnie flash mobem oraz innymi niespodziankami dla lokalnej społeczności.

- Pomysł kontynuacji projektu Digi Flash Zone powstał już w trakcie poprzedniej edycji - mówi Michał Redlin, organizator imprezy. - Kierowała nami potrzeba podnoszenia kwalifikacji, rozwijania pasji tańca oraz chęć wymiany doświadczeń jakie już posiadamy.

W warsztatach uczestniczy 25 osób, w tym 17 z zagranicy. Szkolenie współtworzą liderzy młodzieżowi z Ukrainy, Rumunii, Mołdawii, Hiszpanii oraz Polski. W tej grupie zaledwie 7 osób gościło w Kaczym Bagnie w ubiegłym roku. Jak w tym międzynarodowym kociołku radzą sobie z komunikacją? - Jak w ubiegłym roku, tworzymy słownik z najpopularniejszymi zwrotami we wszystkich językach - mówi Michał Redlin. - Poza tym większość osób w stopniu komunikatywnym posługuje się językiem angielskim. A taniec jest ponadnarodowym językiem.

<!** reklama>Stowarzyszenie „Kładka” zgromadziło międzynarodowy zespół, z którym wspólnie realizuje szalone pomysły. - W trakcie projektu poznajemy takie techniki taneczne jak locking, c-walk, kontakt improwizacje oraz możemy uczestniczyć w zajęciach z wyrazu scenicznego - informuje nasz rozmówca. Poza warsztatami prowadzonymi przez profesjonalnych instruktorów, zajęcia prowadzą także sami uczestnicy. - Oprócz doskonalenia umiejętności tanecznych, chcemy przy okazji przekonać ludzi do aktywnego trybu życia poprzez animację i spontaniczne działania w przestrzeni miejskiej - relacjonuje Michał Redlin. - Mamy nadzieję, że mieszkańcy przyjmą naszą energię płynącą z ruchu i będą chcieli spróbować tańca z nami.

Efektem tegorocznej inicjatywy będzie przygotowany wspólnie flash mob - rodzaj spontanicznego spotkania w miejscu publicznym, w którym wykorzystane będą wszystkie rozwijane umiejętności. Takie happeningi zostaną zorganizowane na ulicach Nowego Miasta Lubawskiego oraz Torunia.

- Chcemy podzielić się z ludźmi tym co nas łączy i sprawia nam radość. Chcemy pokazać, że warto się ruszać i tańczyć, że warto żyć zdrowo - kończy nasz rozmówca.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Młodzież w działaniu. Całkowite dofinansowanie to 21 066 euro.

Fakty

Warsztaty w Kaczym Bagnie odbywają się po raz drugi.

  • W zajęciach uczestniczy 25 osób z Ukrainy, Rumunii, Mołdawi, Hiszpanii i Polski..
  • Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Kładka” w ramach programu Młodzież w działaniu.
  • Dofinansowanie wynosi 21 066 euro.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska