Znowu dogrywka KH Energi Toruń. Teraz pora na play off! (zdjęcia)

ln
W piątek porażka 4:3 w Oświęcimiu, w niedzielę wygrana 5:4 na Tor-Torze z GKS-em Katowice. Obie po dogrywkach. Hokeiści KH Energi narobili nam apetytów po ostatnich meczach rundy zasadniczej.

Przed niedzielnym meczem z GKS-em Katowice na Tor-Torze można było się spodziewać naporu gości, dla których ten mecz miał duże znaczenie (KH Energa wiedziała, że zajmie siódmą lokatę), bo wygrana dałaby im trzecie miejsce po fazie zasadniczej.

Tymczasem... już w 20. sekundzie torunianie objęli prowadzenie (gol Jaworskiego po strzałem z niebieskiej), a w 10. prowadzili już 2:0. Na bramkę Kruczka w 15. min. już po 14 sekundach odpowiedział Elomaa.

Wynik 3:1 utrzymał się do trzeciej tercji, która okazała się szalona. Najpierw mieliśmy zmianę wyniku na 3:2, później na 4:2, 4:3, aż na dwie sekundy przed końcem gry wyrównał Pasiut. Decydującą bramkę w 56. min. dogrywki zdobył Syty.

Inne wyniki
- niedziela: Marma Sanok - GKS Tychy 4:6 (1:4, 2:1, 1:1), Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:6 (1:2, 0:0, 0:4), Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 2:6 (0:2, 2:0, 0:4)

9. Podhale Nowy Targ 40 13 69-190

Po zakończeniu tej fazy pierwsze trzy drużyny będą musiały błyskawicznie wybrać sobie ćwierćfinałowych rywali (z miejsc 5.-8.), bo już w środę 22 lutego rusza faza play off. Tego dnia zagrają dwie najlepsze ekipy, które zapewne „dobiorą” sobie ósme Zagłębie Sosnowiec i siódmą KH Energę. Dzień później zaplanowano drugie mecze w tych parach oraz pierwsze drużyn z miejsc 3. - 4. i ich przeciwników. W ćwierćfinałach, podobnie jak półfinałach i finale, gra się do czterech zwycięstw.

Zapewne zwycięzca fazy zasadniczej, czyli Cracovia, „dobierze” sobie najsłabsze w ósemce Zagłębie Sosnowiec. Pytanie - co zrobią oświęcimianie, którzy dobierać będą drudzy? Czy torunian, z którymi męczyli się w ostatnich dwóch meczach, czy szóstych sanoczan, z którymi wszystkie mecze w tym sezonie wygrali za trzy punkty?

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani