Zobacz, jak Polski Cukier Toruń zwyciężył PGE Spójnię Stargard

Piotr Bednarczyk
We wtorkowym meczu Energa Basket Ligi koszykarze Polskiego Cukru Toruń pokonali PGE Spójnię Stargard 108:95.

Jeszcze na cztery minuty przed końcem drugiej kwarty torunianie prowadzili 50:32, po czym goście zdobyli 14 punktów z rzędu. Potem na dwa Polskiego Cukru odpowiedzieli czterema. Nieco sytuację wyratował celny rzut za trzy punkty Trottera dziesięć sekund przed przerwą, lecz pięciopunktowe prowadzenie (55:50) w połowie meczu nie było imponujące.
Na szczęście dla gospodarzy powtórki z meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza nie było, druga połowa należała już do gospodarzy, choć nerwy w końcówce nie były potrzebne...

Polski Cukier Toruń - PGE Spójnia Stargard 108:95 (29:17, 26:33, 26:18, 27:27)

Polski Cukier: Trotter 22 (5), Kulig 19 (2), Jackson 16 (2), Diduszko 14 (2), Cel 12 (1) oraz Wodds 18 (2), Perka 4, Bragg Jr 3, Wieluński 0

PGE Spójnia: Tarrant 20 (2), Cowells Lii 10 (2), Śnieg 9, Kostrzewski 6, Steele 5 (1) oraz Matczak 18 (3), Gudul 15, Młynarski 12 (2)

Inne wyniki: MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 72:81, Zastal Z. Góra - HydroTruck Radom 111:80
Z kolei dzisiaj koszykarze Enea Astorii podejmą o godzinie 19.30 Zastal Zielona Góra.