Żuraw nie wzbił się wysoko

Krystian Góralski
Udostępnij:
Również trzeci zespół w tabeli nie zdołał pokonać w Toruniu zespołu SIDEn-u Polskiego Cukru. Gospodarze zwyciężyli wczoraj ekipę Żurawia Gniewino 77:59.

<!** Image 2 align=none alt="Image 166250" sub="Rozgrywający SIDEn-u Kamil Michalski (z piłką) kilka razy w efektowny sposób zdobył punkty we wczorajszym meczu / Fot. Jacek Smarz">Wydawało się, że to będzie, zaraz po potyczce z AZS-em Kutno (60:56), jeden z trudniejszych meczów torunian w rundzie rewanżowej we własnej hali. Goście stawili się jednak w Toruniu osłabieni, a na dodatek od 16. min. musieli sobie radzić bez jednego z podstawowych graczy - Łukasza Ziemniewicza, który opuścił parkiet ukarany przewinieniem dyskwalifikującym.

- Zespół przeciwnika przyjechał bez podstawowego rozgrywającego Marka Iglińskiego - potwierdził trener torunian Grzegorz Sowiński. - W trakcie meczu „wypadł” Łukasz Zimniewicz, z tym że za niego grał Łukasz Nieleszczuk i zdobył dwadzieścia punktów. Nie rywalizowaliśmy pięciu przeciwko czterem. Nadal był komplet rywali na boisku. Rotacja była mniejsza w ekipie gości, ale to nie oznacza, że nie mają wartościowych rezerwowych.

<!** reklama>Gospodarze przewagę uzyskali na początku drugiej kwarty. W 12. min. było jeszcze 21:20, ale już 120 sekund później SIDEn prowadził 29:20. Chwilę później, po zejściu z parkietu Zimniewicza, gospodarze kontynuowali dobrą passę. Zdobyli dziesięć „oczek” z rzędu i było już 39:22. Tuż przed przerwą Żuraw odrobił jednak osiem punktów.

Prawdziwy popis dobrej gry torunianie zademonstrowali jednak w trzeciej odsłonie. Od stanu 43:35 zdobyli dziewiętnaście punktów z rzędu. W czwartej kwarcie rezerwowym nie szło już tak dobrze zdobywanie punktów, ale sporo ich nie stracili i torunianie pewnie pokonali Żurawia 77:59.

- Trzecia kwarta, w której chłopacy zagrali dobrze i w ataku, i w obronie, umożliwiła nam to, że graliśmy później łatwo, przyjemnie i na luzie - wyjaśnił toruński szkoleniowiec. - Wszyscy mogli pograć w przyzwoitym wymiarze minut. Z niej jestem bardzo zadowolony. Jeżeli chodzi o pierwszą połowę, to byłbym usatysfakcjonowany, gdyby nie ostatnie trzy minuty. Wywalczywszy siedemnaście punktów przewagi, daliśmy sobie rzucić zupełnie niepotrzebnie osiem punktów na sam koniec.

SIDEn Polski Cukier Toruń - Żuraw King Oscar Gniewino 77:59 (21:16, 18:14, 25:11, 13:18). SIDEn PC: K. Michalski 13 (1x3), P. Lewandowski 12 (2), T. Lipiński 8 (1), A. Kobus i D. Przybyszewski po 8 oraz D. Janiak 11 (2), T. Beciński 8, T. Tracz 4, W. Pagacz 3, D. Wójcik 2, T. Tlałka i M. Bagaziński po 0. Żuraw (najwięcej): Ł. Nieleszczuk 23 (2), M. Wilk 10 i T. Nosek 8 (2).

Pozostałe wyniki 19. kolejki gr. A II ligi mężczyzn: Trefl II Sopot - WOSSM Warszawa 42:69, AZS Kutno - SMS Władysławowo 81:53, Korsarz Gdańsk - Żyrardowianka 86:71, AZS Olsztyn - Tur Bielsk Podlaski 87:64, Basket Piła - KK Świecie 70:80.

Spotkanie PWiK Piaseczno - MON-POL Płock zakończyło się po zamknięciu tego wydania gazety.