Zwycięski horror

Radosław Kowalski
Bardzo udanie rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej piłkarze Olimpii Grudziądz, którzy pokonali w sobotę, na wyjeździe, ekipę Bałtyku Gdynia 3:2 (2:0).

<!** Image 2 align=none alt="Image 168768" sub="Kiedy w 48. min Dawid Wacławczyk (zielono-biały strój) zdobył trzecią bramkę dla Olimpii, wydawało się, że goście mają mecz pod kontrolą. Tymczasem o zwycięstwo musieli walczyć do samego końca spotkania Fot. baltykgdynia.pl">Spotkanie zostało rozegrane na Narodowym Stadionie Rugby, a więc na płycie ze sztuczną nawierzchnią. W roli pierwszego szkoleniowca naszej drużyny wystąpił Tomasz Asensky. Marcin Kaczmarek obserwował mecz z trybun - to efekt kary, jaka została na niego nałożona po ostatnim jesiennym występie grudziądzan w Częstochowie.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla lidera, który już w 8. min objął prowadzenie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się pomocnik Olimpii Mariusz Kryszak.

<!** reklama>- To nie był może jakiś mocny strzał, ale piłka „skozłowała” tuż przed bramkarzem gości i go zmyliła - relacjonuje grudziądzki obrońca Bartłomiej Kowalski.

Od tego momentu na boisku trwał zacięty i wyrównany bój, ale bez groźnych sytuacji podbramkowych z obu stron. Wynik meczu uległ zmianie dopiero w 40. min, kiedy futbolówkę do siatki gospodarzy skierował Przemysław Sulej. A gdy trzy minuty po przerwie skuteczną „główką” popisał się Dawid Wacławczyk, wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte. Tymczasem...

- ... popełniliśmy dwa fatalne błędy w obronie i Bałtyk szybko zdobył dwa gole - dodaje Bartłomiej Kowalski.

Michała Wróbla pokonali kolejno Dariusz Kudyba i Paweł Król. Na wyrównanie strat gospodarze mieli jeszcze 20 minut.

- Końcówka meczu była dramatyczna, to był horror, ale na szczęście udało nam się utrzymać zwycięstwo - mówi Jacek Bojarowski, prezes grudziądzkiego klubu.

Wynik

Bałtyk - Olimpia 2:3 (0:2)

• 0:1 M. Kryszak (8), 0:2 P. Sulej (40), 0:3 D. Wacławczyk (48), 1:3 D. Kudyba (65), 2:3 P. Król (71)
  • Olimpia: Wróbel - Wacławczyk, Kowalski, Brede, Ratajczak - Kryszak (81, Kościukiewicz), Białek - Frańczak (żk), Kal - Domżalski (73, Pawlak; żk) - Sulej (90, Ekwueme)