"žWymęczone" zwycięstwo ekipy Bogdana Wenty

Polska pokonała Brazylię 28:25 (14:15) w czwartkowym meczu trzeciej kolejki grupy A olimpijskiego turnieju piłkarzy ręcznych w Pekinie.

Polscy odnieśli „wymęczone” zwycięstwo. W drugiej połowie przegrywali już 15:19, ale ostatecznie w końcówce udowodnili swoją wyższość.

<!** reklama>- Dzisiaj zagraliśmy najsłabszy mecz od czasu, jak Bogdan Wenta objął kadrę. Nie wiem co się z nami stało. To, co pokazaliśmy w pierwszej połowie, to był antyhandball. - mówił samokrytycznie po meczu Mariusz Jurasik.

Kolejnymi rywalami Polaków w turnieju olimpijskim będą: Chorwaci (sobota) i Francuzi (poniedziałek). - Chorwacja jest nam dobrze znana i... bardziej nam leży. Spotykaliśmy się w sparingach - raz wygraliśmy, raz przegraliśmy, ale moim zdaniem mamy szansę pokonać i tę przeszkodę - powiedział trener Bogdan Wenta.

Fakty

Polska - Brazylia 28:25 (14:15)

Polska: Szmal, Wichary - Tłuczyński 6 (3 z rzutów karnych), B. Jurecki 6, Tkaczyk 4, Jachlewski 3, Jurasik 3, K. Lijewski 1, Bielecki 1, Siódmiak 1, M. Jurecki 1, M. Lijewski 1, Piwko 1.