Jakub Keller
Elana Toruń pokonała w Świeciu miejscową Wdę w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu K-PZPN. W Półfinale toruński zespół zmierzy się z Pomorzaninem Serock.

Elana od początku narzuciła swój styl gry. W 16 minucie przytomność w polu karnym wykazał Kamil Piskorski i wyprowadził toruński zespół na prowadzenie. Do przerwy torunianie mogli prowadzić wyżej, ale znakomicie między słupkami Wdy spisywał się Łukasz Zapała.

Po przerwie Wda próbowała atakować, ale bez polotu. Sprawna defensywa Elany rozbijała nieśmiałe ataki świecian już w zarodku. Goście natomiast stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Łukasz Zapała za każdym razem ratował jednak swój zespół od utraty drugiego gola. W końcówce Wda ruszyła śmielej z atakami, ale ewidentnie brakowało pomysłu na skonstruowanie skutecznej akcji dającej wyrównanie w tym spotkaniu.

Elana o finał zagra 22 maja w Serocku z miejscowym Pomorzaninem. Dla Wdy to dopiero drugi mecz w tym sezonie o stawkę bez gola. Ostatni raz podopieczni Krzysztofa Urtnowskiego mecz bez trafienia zanotowali 8 października 2023 r. w ligowym starciu z Ciuiavią Inowrocław. Mecz ten zakończył się zwycięstwem inowrocławian 1:0.

Wda Świecie - Elana Toruń 0:1 (0:1).

Bramka: Piskorski