Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Firma

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zapłata zaliczki na podatek, zamiast odpowiednio do 20 kwietnia i 20 maja, będzie mogła być dokonana w późniejszym terminie.
  Wiadomości

  Ułatwienia podatkowe w Tarczy Antykryzysowej

  Oto krótkie omówienie najważniejszych zmian w ustawach podatkowych, które zapewne znajdą się w uchwalonej w ekspresowym tempie i mającej obowiązywać od 1 kwietnia br. specustawie zwanej Tarczą Antykryzysową - ważne dla wszystkich podatników, mniejszych i większych oraz także ważne dla poszczególnych grup branżowych czy pod względem wielkości.

 2. Termin złożenia zeznania w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2019 rok miał zostać przesunięty. Jednak w projekcie tzw. "tarczy antykryzysowej",
  Wiadomości

  PIT za 2019 r. trzeba jednak rozliczyć do końca kwietnia?

  Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rząd termin złożenia zeznania w podatku dochodowym od osób fizycznych miał zostać przesunięty. Jednak w projekcie tzw. "tarczy antykryzysowej", nie ma o tym żadnej wzmianki.

 3. Kontrole graniczne w zakresie kontroli dokumentów, kontroli wizualnych i fizycznych uległy znacznemu spowolnieniu, co może mieć negatywny wpływ na jakość
  Wiadomości

  Na Wielkanoc zabraknie bananów a w maju polskich truskawek?

  Tylko utrudnienia w transporcie mogą sprawić, że owoce i warzywa będą droższe i gorszej jakości. Natomiast brak pracowników sezonowych z Ukrainy sprawi, że w związku z kłopotami ze zbiorem na rynek trafi mniej wczesnych owoców, zwłaszcza truskawek, przez co ceny mogą być rekordowo wysokie.

 4. Ceny mieszkań polecą na łeb na szyję? Rynek nieruchomości sparaliżowany przez koronawirusa w Polsce.
  Koronawirus

  Ceny mieszkań polecą na łeb na szyję?

  Ceny mieszkań jeszcze kilka miesięcy temu biły rekordy. Rynek nieruchomości wydawał się nie do ruszenia. A jednak – pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zatrząsła nim w posadach. Ceny mieszkań zaczną spadać. Popyt wyhamował, coraz mniej klientów chce kupić lub wynająć nieruchomość. Kryzys na rynku nieruchomości oznacza spory problem dla wielu sektorów. Notariusze i banki co najmniej zwolnią obroty.

 5. Dofinansowanie będzie przysługiwało mocą ustawy przez trzy miesiące, ale Rada Ministrów mocą rozporządzenia może ten okres wydłużyć.
  Wiadomości

  Sejm uchwalił wsparcie: etat, zlecenie, firma. Ile dla kogo?

  Dopłaty za przestój lub skrócony czas pracy – dla pracowników, postojowe czyli stała kwota zwolniona z podatku i nieoskładkowana dla zatrudnionych na umowach zlecenia, o dzieło i samozatrudnionych. Ponadto zwolnienie ze składek ZUS wszystkich pracowników w firmach zatrudniających do dziewięciu osób oraz samozatrudnionych. Takie rozwiązania ustanawiają ustawy zwane Tarczą Antykryzysową uchwalone rano w sobotę 28 marca przez Sejm. Mają one pomóc firmom i osobom przez nie zatrudnianym przetrwać kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa.