Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Firma

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. 06.06.2018. swidnica radar droga krajowa miedzy zielona gora a nowogrodem bobrzanskim kontrola drogowa fotoradar foto radarfot. mariusz kapala / gazeta
  Motofakty

  Na polskich drogach wkrótce pojawią się nowe fotoradary

  Nadmierna prędkość odpowiada za najwięcej wypadków drogowych w Polsce. Dlatego aby wzmocnić bezpieczeństwo na naszych drogach przybędzie fotoradarów.

 2. W ciągu 12 miesięcy pracę w Polsce zmieniło 22 proc. pracowników.
  Wiadomości

  Zarobki nie są najważniejsze przy wyborze pracy

  W 2019 roku zadowolenie z pracodawcy wzrosło z 70 do 78 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Nie ulega wątpliwości, że zarobki, ścieżka kariery oraz dodatkowe benefity, są jednymi z najważniejszych korzyści dla pracowników. Najbardziej cenionymi świadczeniami dla Polaków są premie i ponadstandardowa opieka zdrowotna. Natomiast pytani o świadczenia, których im brakuje, a chętnie by z nich korzystali, prawie 50 proc. wskazało dodatkowe dni urlopu lub możliwość skorzystania z dłuższych wakacji, a 46 proc. dofinansowanie kosztów dojazdu do pracy i mieszkania.

 3. Szczegółowe dane potwierdzają to co widać gołym okiem: mięso podrożało ogółem o 12,8 proc., ale to nie oddaje sedna drożyzny. Stanowiąca podstawę wieprzowina
  Wiadomości

  Inflacja 3,4 proc. To nie koniec, teraz mocno drożeją usługi

  Szykujmy się na znaczący wzrost cen. Bardziej usług niż towarów. Spowodowany rosnącym skokowo wynagrodzeniem minimalnym i dostosowaniami w rozkładzie płac. Nie jest niespodzianką, że przedsiębiorcy, antycypując skalę zmian, dostosowują ceny powoli, aby nie szokować klientów - zapowiada dr Sonia Buchholtz, ekspertka ekonomiczna Konfederacji Lewiatan.

 4. 21.11.2007 warszawa gpw , gielda papierow wartosciowych sala notowan gieldy papierow wartosciowych fot wojciech barczynski / polskapresse
  Wiadomości

  5 lat temu frank kosztował 5 złotych

  Skokowy wzrost rat kredytów, a także tysiące spraw sądowych, to tylko dwie konsekwencje decyzji szwajcarskiego banku centralnego, która podjęta została 15 stycznia 2015. Kurs waluty to tylko jedna strona medalu. Druga to oprocentowanie, które dziś w przypadku frankowych kredytów jest często bardzo niskie. Bez tego raty byłyby znacznie wyższe niż są.

 5. 35 dni urlopu to w praktyce pozbawienie firmy obecności pracownika przez 1,5 miesiąca w roku.
  Wiadomości

  35 dni urlopu dla każdego pracownika?

  Nie 20 dni, nie 26 dni, ale aż 35 dni za każdy rok pracy miałby wynosić nowy urlop wypoczynkowy dla każdego kto zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę regulowanej kodeksem pracy. Taką propozycję zgłosiły związki zawodowe i jest ona analizowana przez organizacje pracodawców.