Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Firma

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. W proponowanych zmianach uwzględniona została możliwość wysyłki przez instytucje publiczne e-korespondencji do osób, które będą ją otrzymywać w tradycyjnej,
  Wiadomości

  Zmiana prawa. E-doręczenia mają zastąpić listy polecone. Kto...

  Zmiany zawarte w znowelizowanym Kodeksie Postępowania Cywilnego w zakresie doręczeń pism sądowych niestety nie idą w dobrym kierunku. Uzasadniona potrzeba przeciwdziałania często patologicznym sytuacjom spowodowanym tzw. fikcją doręczeń nie powinna być zastępowana rozwiązaniami, które mogą doprowadzić do znacznego wydłużenia i tak już nadmiernie przewlekłych postępowań sądowych.

 2. Enrique Diaz-Alvarez, analityk Ebury Polska
  Wiadomości

  Optymizm związany z Brexitem wsparł funta

  Ostatnie dni przyniosły umocnienie polskiego złotego oraz pozostałych walut rynków wschodzących. Jakie czynniki w najbliższym czasie mogą mieć wpływ na zachowanie rynku walutowego?

 3. Robert Burdach, Zarządzający Funduszami Akcji Generali Investments TFI
  Wiadomości

  Decyzja TSUE nie rozwiązała problemu sektora bankowego

  W zeszłym tygodniu rynki żyły orzeczeniem TSUE. Decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotycząca kredytów frankowych może przyczynić się do wzmocnienia negatywnego otoczenia rynkowego dla sektora bankowego w Polsce.

 4. Sąd Apelacyjny wskazał jedynie na dwa możliwe scenariusze: utrzymanie kredytu w PLN z oprocentowaniem dowolnie ustalonym przez strony albo istnienie
  Wiadomości

  Odfrankowienie kredytu po wyroku TSUE: 17.10.2019 r. Sąd Apelacyjny...

  W poniedziałek 14 października zapadł drugi już wyrok sądu w Polsce, którego skład orzekający odwołał się do niedawnego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sąd odfrankowił kredyt - uznając, że od początku był to kredyt złotowy, ale nie unieważnił umowy kredytowej. Sądowi, który będzie orzekał w sprawie rozliczeń stron - kredytobiorca i bank - pozostawił też kwestię ustalenia jak ma być oprocentowany odfrankowiony kredyt.

 5. Cennik Poczty Polskiej 2019. Poczta Polska wprowadziła nowe ceny przesyłek od 1 kwietnia (1.04.2019)
  Strefa biznesu

  Cennik Poczty Polskiej od 1 kwietnia 2019! Sprawdź!

  Cennik Poczty Polskiej zmienia się od 1.04.2019. Poczta Polska wprowadza zmiany w sposobie naliczania opłat za przesyłki listowe w kraju. Zmieniają się jednak nie tylko same opłaty, ale także same gabaryty listów. Zobaczcie cennik Poczty Polskiej na 2019 rok!