Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Firma

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Według Zakładu Ubezpieczeń Społecznych statystyczne świadczenie w Polsce wynosi bowiem 2179 zł brutto (1806 zł netto).
  Wiadomości

  Emerytury. Przyszli emeryci dostaną mniej niż połowę obecnych zarobków

  Zgodnie z prognozami ekonomicznymi wartość emerytury osób kończących karierę zawodową za 20- 30 lat będzie wynosić około 30– 40 proc. ostatniego wynagrodzenia brutto. Polacy coraz częściej zdają sobie z tego sprawę. Jednocześnie tylko co dziesiąty respondent planuje po osiągnięciu wieku emerytalnego nie korzystać z żadnych dodatkowych źródeł finansowych.

 2. Elektromobilność jest niewątpliwie kierunkiem rozwoju całego przemysłu motoryzacyjnego.
  Motofakty

  Diesle mniej szkodliwe od elektryków? Niekoniecznie

  Samochody elektryczne nie są aż tak ekologiczne jak moglibyśmy sądzić, jednak w ciągu swojego życia emitują znacznie mniej CO2 niż przeciętny samochód spalinowy w Europie- mówi AIP ekspert. Jednak przeciętny samochód elektryczny w trakcie swojego cyklu życia wytwarza o połowę mniej CO2 niż jego spalinowy konkurent.

 3. Święta w firmie 2018. Wigilia, prezenty dla pracowników i kontrahentów: kto na tym korzysta i dlaczego najwięcej fiskus?
  Wiadomości

  Święta w firmie 2018. Wigilia, prezenty dla pracowników i...

  Przedsiębiorcom grudzień powinien kojarzyć się z kosztami, bo koniec roku to ostatni moment na obniżenie podatku. Właściciele firm zapraszają więc pracowników na świąteczną kolację, obdarowują ich prezentami, a także dokonują „pospiesznych” zakupów, które uchronią przed przyszłoroczną zmianą przepisów podatkowych. Na co w grudniu powinny zwrócić uwagę ponad trzy miliony polskich firm?

 4. - Spółki energetyczne nie mają podstaw do wycofywania wniosków z URE- stwierdził w czwartek podczas sejmowej komisji skarbu i energii Tchórzewski.
  Wiadomości

  Dalej nie wiadomo, ile zapłacimy za prąd

  Wszystko wskazywało na to, że wraz z początkiem nowego roku nasze rachunki za prąd pozostaną na dotychczasowym poziomie. Jednak w czwartek rano sytuacja zmieniła się diametralnie - minister energii wycofał się ze swoich wcześniejszych zapowiedzi.

 5. Minister finansów Teresa Czerwińska często podkreśla, że to dopiero początek uproszczeń podatkowych
  Wiadomości

  Nowe podatki 2019. Trzy korzystne zmiany w PIT dla przedsiębiorców...

  Jedną z najważniejszych zmian, która będzie obowiązywać już od 1 stycznia 2019 roku jest możliwość uwzględnienia wynagrodzenia małżonka i małoletnich dzieci, zatrudnionych przez przedsiębiorcę w swojej firmie, w kosztach uzyskania przychodu. Jest to szczególnie istotne w przypadku tzw. firm rodzinnych, dla których dotychczasowe regulacje rodziły znaczące , żeby nie powiedzieć – krzywdzące, konsekwencje finansowe. Na tym jednak nie koniec...