Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Firma

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zamawiający sushi online w pierwszym kwartale 2019 roku średnio za rolkę płacili 25,23 zł, a za zestaw 67,16 zł.
  Wiadomości

  Sushi pomimo wysokiej ceny jest zamawaiane coraz częściej

  Nigiri, sashimi i uramaki zagościły w biurach i domach Polaków, ciesząc się coraz większym uznaniem. Mężczyźni zamawiają sushi chętniej od kobiet, największą popularnością cieszy się sushi z serkiem Philadelphia, a średnia cena rolki w pierwszym kwartale 2019 r. to nieco ponad 25 zł.

 2. To dobry moment, aby przyśpieszyć w Polsce prace nad ułatwieniami administracyjnymi w zatrudnianiu Ukraińców.
  Wiadomości

  Ukraińcy nie wyjadą z Polski do Niemiec

  Przyjęte przez niemiecki parlament regulacje prawne, które w przyszłym roku ułatwią obywatelom spoza Unii Europejskiej podejmowanie pracy w Niemczech, nie spowodują masowego wyjazdu ukraińskich pracowników z Warszawy do Berlina, czego obawiają się polscy przedsiębiorcy.

 3. Kasy z elektronicznym zapisem kopii zostaną ostatecznie wycofane do 31 grudnia 2022 roku. Wyjątkiem będą podatnicy prowadzący działalność w branżach
  Wiadomości

  Nowe prawo: 19.06.2019. Nie masz jeszcze kas fiskalnych online?...

  Nowe przepisy o kasach fiskalnych – jakie zmiany czekają na przedsiębiorców? Od 1 maja 2019 obowiązują nowe przepisy w zakresie kas fiskalnych. Urządzenia z elektronicznym oraz papierowym zapisem kopii będą stopniowo wycofywane z rynku na rzecz nowego typu kas online. Pochodzące z nich dane będą spływać bezpośrednio do Centralnego Repozytorium Kas. Jaki jest dokładny harmonogram procesu wprowadzenia nowoczesnych kas oraz proponowane rozwiązania w tym zakresie?

 4. - Czasami podpisuje się takie umowy, że człowiek za niewielką pożyczkę musi oddawać swój dom czy cały majątek- mówił Morawiecki.
  Wiadomości

  Rząd walczy z lichwą. Morawiecki: Koniec z patologiami.

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy antylichwiarskiej. - Chcemy ograniczyć te drakońskie patologie, które występują na rynku - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Zmiany w prawie mają chronić Polaków przed plagą lichwiarzy i nadużyciami firm pożyczkowych. - Ofiarami lichwiarskich pożyczek bywają ludzie niedoinformowani, a my chcemy usunąć te pułapki zakładane na obywateli- dodał.

 5. Europejski Kongres Finansowy 2019 rekomenduje działania dla Europy
  Strefa biznesu

  Europejski Kongres Finansowy 2019 rekomenduje działania dla Europy

  Trzy dni obrad i dyskusji, kilkuset uczestników, tematy kluczowe dla przyszłości europejskiej gospodarki . Europejski Kongres Finansowy obfitujący w ciekawe wystąpienia zakończył się przyjęciem rekomendacji dla Europy.