Lekkoatleci z medalami mistrzostw Polski

Od lewej: Kazimierz Jankowski i Wacław Krankowski
Od lewej: Kazimierz Jankowski i Wacław Krankowski Nadesłana
W Opolu rozegrano XXVI Mistrzostwa Polski Weteranów w LA i V Mistrzostwa Polski Lekarzy LA. Z Torunia wystartowało 11 osób, niektóre wiele razy stawały na podium.

Małgorzata Adryjańczyk zdobyła trzy złote medale w kategorii K40, w: biegach na 100, 200 i 400 m. Ewa Stępowska - Jankowska (K65) była pierwsza w rzucie młotem i druga w pchnięciu kulą.

Wacław Krankowski (M65) triumfował w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą, zaś w rzucie młotem był drugi. Julian Pełka (M65) wygrał skok w dal, srebro zdobył w trójskoku, a brąz w skoku wzwyż.

Edward Korolko (M75) zdobył złoto w skoku o tyczce i brąz w skoku wzwyż, Tomasz Niejadlik (M35)złoto na 400 m p. pł., Andrzej Formaniewicz (M55) srebro na 200 m, Tomasz Osóbka (M75)srebro na 200 m i brąz na 100 m oraz w skoku o tyczce, a Kazimierz Jankowski (M60) srebro w rzucie dyskiem.

Dodajmy, że w skoku o tyczce Edward Korolko ustanowił nowy rekord Polski w swojej kategorii wiekowej.

W MP lekarzy wystartował Julian Pełka, który w kat. do 65 l zdobył złoto w skoku w dal, wzwyż i w trójskoku oraz srebro w biegu na 200 m.