Pomorzanin Toruń przegrał spotkanie derbowe [ZDJĘCIA]

(SOP)
Świetna seria siedmiu wygranych meczów z rzędu piłkarzy Pomorzanina Kolegium Jagiellońskiego Toruń została przerwana. Podopieczni Dariusza Durdy przegrali na własnym boisku z Flisakiem Złotoria 1:3.

Torunianie sezon w lidze okręgowej rozpoczęli od inauguracyjnej przegranej z Torem Laskowice. Później beniaminek tylko zwyciężał i objął prowadzenie w rozgrywkach.

W dziewiątej kolejce spotkań podopieczni Dariusza Durdy zmierzyli się w spotkaniu derbowym z Flisakiem Złotoria. Pierwsza połowa rywalizacji było wyrównana, ale na przerwę goście do szatni z jednobramkową przewagą. W 41. minucie bramkarza Pomorzanina Kolegium Jagiellońskie pokonał Kacper Zboralski.

Po zmianie stron goście podwyższyli prowadzenie. W 57. min do siatki trafił Krzysztof Peplau. Sześć minut późnej Paweł Kwiatkowski zmniejszył straty Pomorzanina Kolegium Jagiellońskiego. Nadzieję gospodarzy na korzystny wynik szybko rozwiali piłkarze Flisaka. W 63. minucie Artur Smykowski ustalił wynik spotkania na 3:1.

- Myślałem, że święty Mikołaj przychodzi 6 grudnia - podsumował mecz Dariusz Durda, szkoleniowiec Pomorzanina Kollegium Jagiellońskie. - Myliłem się. W meczu z Flisakiem rozdaliśmy bardzo dużo „prezentów”. Po dobrych meczach znów dostaliśmy na głowę kubeł zimnej wody.

- Nie da się wywalczyć kompletu punktów grając w „chodzonego” - dodał Paweł Mądrzejewski, kapitan toruńskiej jedenastki. - Zagraliśmy bardzo słaby mecz.

Piłkarze Pomorzanina Kolegium Jagiellońskie Toruń kolejne spotkanie znów zagrają przed własną publicznością. W niedzielę, o godzinie 11, zmierzą się ze Startem Pruszcz. Będzie to potyczka na szczycie ligi okręgowej, bo na boisku będzie rywalizować lider i wicelider.

- Na pewno będziemy chcieli się zrehabilitować naszym kibicom. Szkoda, że ten mecz nie odbywa się jutro, bo jest w nas sportowa złość - zakończył kapitan Pomorzanina Kolegium Jagiellońskie.