W Łubiance rywalizowali biegacze, a w Lubiczu kolarze czyli jesień na sportowo

Krzysztof Lietz
Do rywalizacji w Łubiance przystąpiło 94 zawodniczek i zawodników. Wszyscy ukończyli bieg w doskonałych humorach i od razu umawiali się na Bieg Niepodległości 11 listopada w Pigży Krzysztof Lietz
Prawie stu uczestników wystartowało w XI Biegu im. św. Jana Pawła II, kolejnej odsłonie tegorocznego Łubianka Grand Prix Cross. W Lubiczu Górnym rywalizowali kolarze w ramach XIV Integracyjnego Kryterium Asów Województwa Kujawsko-Pomorskiego połączonego z Mistrzostwami Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Obejrzyj: Kulisy sesji fotograficznej Siła Kobiet 2022

od 16 lat

W niedzielę, 16 października pogoda była dla biegaczy idealna. Na starcie biegu, którego trasa wynosiła 8,4 km, stanęło 94 zawodniczek i zawodników. Wszyscy w doskonałych humorach, bo przy temperaturze kilkunastu stopni świeciło słońce, był lekki wiaterek. Nic dziwnego, że wszyscy startujący ukończyli bieg. Pierwszy na mecie zameldował się Zbigniew Kujawa, z klubu TKKF Kolejarz Bydgoszcz, drugi był Paweł Skowroński, jego kolega klubowy, a trzeci Bartosz Wiligalski z Pigży, reprezentujący klub TS Opatrunki Toruń. Wśród pań najszybsza była Agata Malicka-Zacniewska z klubu Runcros Rozgarty, druga Marlena Lewandowska z klubu Podgórz Toruń, a trzecia Sybilla Walczyk z klubu Biegoholicy Toruń.

Najstarszym zawodnikiem startującym w tym biegu był 85-letni Władysław Angiel z TKKF Kolejarz Bydgoszcz, który zajął honorowe, ostatnie miejsce.

- Co za piękny bieg. Na trasie podbiegła do mnie mała dziewczynka i dała mi ten oto kwiatek – zachwycał się tuż po przekroczeniu linii mety pan Władysław.

W tym samym dniu Lubiczu Górnym odbyły się integracyjne zawody kolarskie. Na starcie, poza zawodowcami, stanęli też najmłodsi mieszkańcy wraz z rodzicami. Całą imprezę zorganizował klub sportowy Sprint Grębocin. Nagrody zwycięzcom wręczał wójt gminy Lubicz Marek Nicewicz.

Jak na zawody integracyjne przystało były wyścigi w różnych kategoriach wiekowych, a nawet wyścig rodzinny i wyścig samorządowców/VIP. W tym pierwszym pierwsze miejsce zajął Mariusz Figurski z córką Laurą, a w drugim triumfował samorządowiec Martin Lipiński (Kopernik Toruńskie Pierniki Team). W kategorii żakini zwyciężyła Wanda Misiaszek (UKS Copernicus), a wśród żaków Stanisław Małkowski. Wśród młodziczek najszybsza była Natalia Skierkowska (Sprint Grębocin). Wyścig młodzików wygrał Miłosz Łydziński (UKS Copernicus).