Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Apator wspiera studenckie pasje. Druga edycja Pasjopolis Master

Grzegorz Kończewski
Jednym z laureatów pierwszej edycji programu Pasjopolis Master został Piotr Baran, student automatyki i robotyki na UMK
Jednym z laureatów pierwszej edycji programu Pasjopolis Master został Piotr Baran, student automatyki i robotyki na UMK Grzegorz Olkowski
Właśnie rozpoczęła się druga edycja programu Pasjopolis Master, którym toruński Apator zachęca studentów z regionu do stawiania sobie ambitnych celów i realizacji śmiałych pomysłów. I wykłada na to 50 tys. zł.

Wielu młodych dobrze kojarzy już tę inicjatywę. Pasjopolis Master to przecież kontynuacja programu stypendialnego Pasjopolis, realizowanego przez Apator od 2011 roku, obejmującego sześć miast Polski i skierowanego do młodzieży licealnej. Poprzez Pasjopolis Master toruńska spółka dociera zaś do uzdolnionych studentów, gotowych przy współpracy firmy zrealizować swoje naukowe lub hobbystyczne pasje.

- Drugiej edycji naszego programu przyświeca hasło „Sięgaj po więcej!” - mówi Monika Pietkiewicz z Apatora, koordynatorka programu. - Przyznamy 10 grantów w wysokości 5 tys. zł brutto każdy. Trafią one do studentów studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych pierwszego lub drugiego stopnia trzech uczelni wyższych z regionu: UMK, UKW oraz UTP.

Projekty oceni komisja

Monika Pietkiewicz zaznacza, że pieniądze mogą być przeznaczone na realizację projektów badawczych (np. prac naukowych lub doświadczalnych), projektów technicznych (zawierających rozwiązania konstrukcyjne lub technologiczne) lub innych projektów, których celem jest pogłębienie wiedzy, zdobycie nowych umiejętności czy dostarczenie nowych rozwiązań.

Polecamy:

Czytaj dalej - kliknij poniżej:

Apator zastrzega jednak, że warunkiem uczestnictwa w programie jest realizacja projektu w następujących obszarach: matematyka, fizyka, informatyka, mechanika, elektronika, telekomunikacja, elektrotechnika, energetyka, inżynieria procesów i produkcji, inżynieria mechaniczna, inżynieria materiałowa, automatyka i robotyka, zarządzanie i marketing oraz wzornictwo przemysłowe.

- Wnioski można składać do 31 grudnia tego roku, a laureatów poznamy do końca stycznia 2018 - dodaje Monika Pietkiewicz. - Wyłoni ich komisja konkursowa, która podczas oceny zgłoszeń będzie brała pod uwagę m.in. determinację kandydata i jego zaangażowanie w rozwój swojej pasji, osiągnięcia naukowe, a także możliwość praktycznej realizacji bądź wdrożenia projektu.

Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ, a dowiesz się więcej!

Pomysł na grant
O tym, jak ciekawe mogą to być prace, najlepiej świadczą przykłady z poprzedniej edycji. Piotr Baran, student automatyki i robotyki UMK, swoim projektem „Układ do pomiaru przyspieszeń, prędkości oraz wibracji osi mechanicznych maszyn CNC” zwrócił uwagę doświadczonych inżynierów, którzy przyznali, że rozwiązanie zaproponowane przez 23-latka możne znaleźć zastosowanie w przemyśle.

Zobacz też

Z kolei Julita Gembala, studentka biotechnologii na toruńskim uniwersytecie, wykorzystała grant na zbadanie wpływu jednego z enzymów na komórki układu nerwowego, a Klaudia Wos, studentka pedagogiki specjalnej na UMK, na przeprowadzenie projektu „Kulturalni w Toruniu”, koncentrującego się na pogłębieniu kompetencji społecznościowych osób niepełnosprawnych i włączeniu tych osób do samodzielnego życia.

Prognoza na 16 dni: Idzie zima? 6-21.11

NowosciTorun

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska