ASTS Olimpia-Unia podbiła Francję! Wygrana 3:1 w pierwszym meczu

Karol Piernicki
Japończyk Yoshida Kaii dał grudziądzanom zwycięstwo w pierwszym półfinale pucharu ETTU Gerard Szukay
Grudziądzcy pingpongiści zwyciężyli w zakończonym przed momentem pierwszym spotkaniu półfinału pucharu ETTU. Awans do finału mają na wyciągnięcie ręki.

Podopieczni Piotra Szafranka triumfowali 3:1. Zaczęło się dla nich niezbyt dobrze, bo Bartosz Such, mimo że postawił wysoko poprzeczkę, uległ 0:3 liderowi miejscowych Chen Tian Yuanowi.

Po chwili do wyrównania doprowadził Japończyk Yoshida Kaii, pokonując w takich samych rozmiarach Abdelkadera Salifou. Gości na prowadzenie wyprowadził Słowak Wang Yang.

Zgodnie z przewidywaniami nie miał on problemów z ograniem Olliviera Brice`a.

Potem do stołu podeszli liderzy obu ekip. Yoshida rozpoczął od prowadzenia 2:0 i dobrze grał też w trzecim secie. Rywal z Azji zdołał jednak zdobyć kontaktowy punkt. W czwartej partii gra toczyła się punkt za punkt, ale z minimalną przewagą zawodnika drużyny francuskiej.

Chen miał przy stanie 10:8 dwie piłki setowe na wyrównanie, ale wówczas znakomitą serią popisał się Japończyk, który wygrał 12:10, w setach 3:1.

ASTS Olimpia-Unia w takich samych rozmiarach ograła Stellę Sport La Romagne. W rewanżu wystarczy jej wygranie dwóch meczów do tego, by awansować do finału.