AZS zagra w półfinale z Notecią!

Redakcja
Torunianie (z piłką Tomasz Tlałka) po raz drugi pokonali w ćwierćfinale SKM Nowa Sól i w półfinale spotkają się z Notecią Inowrocław Sławomir Kowalski
Koszykarze AZS-u UMK Consusu PBDI awansowali do półfinału fazy play off w grupie A II ligi mężczyzn. Torunianie pokonali wczoraj w Nowej Soli SKM 75:64.

Było to trzecie, decydujące, spotkanie ćwierćfinałowe fazy play off.

Ekipa Macieja Deręgowskiego nie była faworytem. Rywale zakończyli bowiem rundę zasadniczą na pozycji wicelidera, podczas gdy torunianie uplasowali się na siódmej pozycji. Na dodatek decydujący mecz rozgrywany był w hali rywala.

Początek meczu toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy pod koniec pierwszej kwarty prowadzili 17:11. Goście szybko jednak odrobili straty i dzięki udanej drugiej kwarcie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę.

Ta wzrosła jeszcze bardziej po przerwie. W 28. min., po trafieniu za 3 punkty Sławomira Murowickiego było już 52:37. W czwartej odsłonie gracze SKM-u próbowali jeszcze odrobić starty, ale nie udało im się i to goście cieszyli się z awansu do kolejnej rundy.

SKM Muszkieterowie Nowa Sól - AZS UMK Consus PBDI Toruń 64:75 (17:14, 13:24, 14:18, 20:19). Punkty - dla SKM-u (najwięcej): M. Chodkiewicz 17 i A. Stefanowicz 12 (1x3); - dla AZS-u: T. Lipiński i S. Murowicki po 12 (2), M. Kondraciuk i P. Derkowski po 10, Z. Malinowski 5 (1) oraz M. Bagaziński 11 (2), R. Stolarek 8, T. Tlałka 5 (1), D. Przybyszewski 2.

W innym meczu ćwierćfinałowym Noteć Inowrocław pokonała drużynę Trefla II Sopot 76:65 (16:15, 18:11, 21:15, 21:24). Tym samym podopieczni Dariusza Sikory awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z torunianami. Pierwszy mecz zaplanowany jest już w najbliższy weekend w Inowrocławiu.