Burza nie przestraszyła torunian

Łukasz Urbański
Elana Toruń - Promień KowalewoElana Toruń - Promień Kowalewo
Elana Toruń - Promień KowalewoElana Toruń - Promień Kowalewo Sławomir Kowalski
W przedostatniej kolejce spotkań IV ligi piłkarze Elany pokonali w piątek na własnym boisku Cuiavię Inowrocław 3:0 (0:0).

Mecz odbywał się w fatalnych warunkach pogodowych, podczas burzy i deszczu. Przejaśniło się dopiero pod koniec spotkania.
Elana przeważała przez całe zawody i wygrała zasłużenie. Goście stworzyli sobie tylko dwie sytuacje - w 39. min. Wojciech Springer z rzutu wolnego z ok. 20 strzelił nad poprzeczką, a w 64. (już przy stanie 2:0 dla Elany) Sebastian Hulisz trafił piłką w słupek.
Z kolei Elana już w 14. min. (Rafał Więckowski) zdobyła gola, ale sędzia odgwizdał spalonego. W 18. min. groźnie uderzył Arkadiusz Piskorski, a w 34. Dawid Zamiatowski idealnie wyłożył piłkę Marcinowi Majchrzakowi, lecz ten trafił w bramkarza.
Gole padły po przerwie. W 56. min. na prowadzenie Elanę wyprowadził strzałem głową Majchrzak. Pięć minut później ten sam zawodnik wykorzystał sytuację sam na sam. Wynik spotkania w 77. min. ustalił Mateusz Poczwardowski, który wykorzystał znakomite zagranie wychowanka Elany, Mateusza Grudzińskiego.
Elana - Cuiavia Inowrocław 3:0 (0:0). 1:0 Marcin Majchrzak (56), 2:0 Marcin Majchrzak (61), 3:0 Mateusz Poczwardowski (77)
Elana: Osiecki - Domeracki, Więckowski, Parzyszek, Marszałek - Piskorski (66, Maćkiewicz), Czajkowski, Młodzieniak (72, Grudziński), Poczwardowski (78, Cięgotura) - Majchrzak (żk, 81, Wojnowski), Zamiatowski.